Obecnie w klinikach w większości przypadków posługujemy się jednorazowymi igłami, ale wiele przyrządów jest zbyt kosztownych i wtedy należy je sterylizować

To, że każdorazowo używa się jednorazowych igieł jest oczywisty dla wszystkich. Czasy, kiedy używano jedną igłę wiele razy, odeszły już do przeszłości. Jednak ciągle istnieje cała masa narzędzi, które eksploatuje się przez kilka nawet lat, gdyż są zbyt kosztowne, żeby je wyrzucić.

badanie

Autor: COM SALUD Agencia de comunicación
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże wszelkie wytyczne Sanepidu mówią, że kategorycznie powinny być one wtedy poddane odkażaniu po wszelkim użyciu.
wełna

Źródło: pixabay.com

Odkażaniu poddawanych jest mnóstwo przyrządów w salonach kosmetycznych lub w gabinetach stomatologicznych. Zwykle chodzi o takie przedmioty jak: noże, endoskopy, nożyczki, głowice do mikrodermabrazji i cała rzesza innych. Aby wszystko odkazić używa się autoklawy klasy B – , a więc takie, które posiadają duży poziom odkażania i przebrnęły przez wszelkie kontrole Sanepidu. Według unijnego podziału istnieją trzy rodzaje autoklawów: N, S oraz B, gdzie B jest najlepszą klasą.

Nie czekaj dłużej – kliknij tu – zobaczysz tam uwagi z serwisu (http://www.psychoterapiakrakow.info/terapia-indywidualna-krakow/) dotyczące tej problematyki, one też zapewne bardzo Cię zaabsorbują.

Z tej przyczyny autoklaw stomatologiczny wszędzie powinien być klasy B. W innym przypadku przyrządy stomatologiczne nie powinny być stosowane więcej niż jeden raz. Sterylizator jest urządzeniem, które wykorzystuje duże ciśnienie, aby zlikwidować wszelkie zarazki. Powinien być szczelny oraz mieć zawór bezpieczeństwa.

Zobacz ten odnośnik – to żadnych wątpliwości świetna propozycja (http://gabinetpsychologiczny.sos.pl/kontakt.html), która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się więc i zobacz już teraz.

Korzystnie, gdyby był względnie niewielki (jak mikser) i łatwy w eksploatacji.

Kliniki i gabinety nie powinny działać bez sterylizatorów. Wobec tego radzi się zakup tych atestowanych maszyn, dzięki którym będziemy pewni, że nikt z naszych klientów niczym się u nas nie zarazi.