Czym jest androgenowe łysienie? Jakie metody leczenia są stosowane?

Łysienie może powodować spore kompleksy zarówno u panów, jak również u kobiet. Niektórzy zaczynają łysieć już za młodych lat i poszukują pomocy w takich sytuacjach. Nie chcą wszak pogodzić się z takim stanem rzeczy.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
dentysta

Autor: Greg Sykora
Źródło: http://www.flickr.com
Łysienie androgenowe, które jest jednym z częstszych rodzajów łysienia wystąpić może zarówno u kobiet, jak i u panów. Natomiast u panów zdarza się najczęściej. Podłoże genetyczne często jest wskazywane, jako przyczyna tego rodzaju problemów. Łysienie zacząć może się także bardzo wczesnym wieku, czasami gdy się jest nastolatkiem. Zaczyna się zwykle cofaniem się włosów na skroniach i na czole, jak też rzadszym owłosieniem na czubku głowy. Później problem pogłębia się i ubytki włosów są coraz większe.
Nie ma tak naprawdę jednej dobrej metody, jaka przeciwdziałałaby tego typu objawom.

Zajrzyj na naszą witrynę – w niej czeka na Ciebie kompleksowy wpis nowego zagadnienia. Stworzyliśmy go dla Ciebie z chęcią.

Jednak na pewno lepsze rezultaty możemy uzyskać, gdy zacznie się działać w miarę wcześnie. Transplantacja włosów może dawać świetne rezultaty, jednak bez wątpienia do tanich nie należy. To taki zabieg chirurgii plastycznej, który polega na przeszczepieniu mieszków włosowych z jednej powierzchni skóry, w miejsce, które pozbawione jest włosów. Plusem jest to, że uzyskuje się w ten sposób bardzo naturalny wygląd włosów. Kolejnym sposobem walczenia z łysieniem może być podawanie estradiolu, to znaczy hormonu, który może zmniejszyć wypadnie włosów.

Oprócz tego jest jeszcze na rynku sporo leków, jak i środków kosmetycznych, które w małym albo większym stopniu pomogą w przypadkach zbyt dużego tracenia włosów. Zapewne w przyszłości ktoś zdoła wymyślić inne sposoby ażeby takim kłopotom zaradzić.