Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów to schorzenie mające przeciągły charakter, obserwowane są postępujące zniekształcenia oraz usztywnienia.
Jest to choroba zapalna mająca charakter przewlekły.

sprzęt lekarski

Autor: Upupa4me
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie jej występowania zaobserwowano postępujące zniekształcenia a także usztywnienia. Nieleczone RZS może powodować niszczenie stawów i ich niesprawność, ale również uszkodzenie organów oraz śmierć. Po zidentyfikowaniu choroby trzeba jak najprędzej zastosować odpowiednie leczenie, aby zahamować przykre objawy oraz ustrzec się przed niebezpiecznymi pogmatwaniami. Najlepiej udać się w takim przypadku do reumatologa. Reumatolog reumatolog wrocław jest to profesjonalista zajmujący się diagnostyką, zapobieganiem i leczeniem chorób reumatycznych, innymi słowy zwyrodnieniowych i zapalnych schorzeń kości, tkanki łącznej i stawów.
Treścią reumatoidalnego zapalenia stawów, uzewnętrzniającego się stanami podgorączkowymi oraz gorączkowymi i dolegliwościami ze strony symetrycznych stawów w postaci bólu, zniekształceń i zesztywnień, jest długotrwały stan zapalny, obejmujący symetrycznie przeważnie stawy śródręczno-palcowe, kolanowe lub barkowe. Stan zapalny zaczyna się w wyściółce torebki stawowej po czym krok po kroku otacza cały staw a także jego okolice. Rezultaty tego chorobowego odczynu ogólnoustrojowego rozpoznać możesz na podstawie wyników badań, między innymi OB, odczynu Waalera-Rosego.

Widoczne objawy RZS to odkształcenia stawów, jakim mogą towarzyszyć także zaniki mięśniowe.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy artykuł, to odwiedź ten link a tam oczekują na Ciebie materiały godne uwagi. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony.

Kolejnym etapem postępującego schorzenia jest niszczenie chrząstek i powierzchni stawowych, a w konsekwencji unieruchomienie, zesztywnienia oraz zwichnięcia.