Firma prowadząca działalność w internecie w szczególności musi mieć atrakcyjną nazwę strony

Wiele nowo powstałych, jak również już od dawna działających przedsiębiorstw dostrzega dużą rolę internetu w rozkręcaniu swojej działalności i rzecz jasna wzrost zysków, dzięki dotarciu do większej liczby klientów. Współcześnie każda szanująca się firma ma swoją stronę www lub może podać jakiś adres, gdzie internauci na spokojnie, siedząc wygodnie w fotelu mogą poznać ofertą.

o domenie

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Strona internetowa jest przy tym niejako wizytówką firmy – to na jej podstawie przeważnie klienci oceniają przedsiębiorstwo. Stąd też, pierwsze wrażenie podczas oglądania takiej strony musi być jak najlepsze. Dzięki temu zagwarantujemy sobie pozytywne opinie. Jednakże niezwykle istotne znaczenie wydaje się mieć zwłaszcza … domena strony.

Nazwa strony jest najważniejszym jej znakiem rozpoznawczym – o ile strona to wizytówka, a więc narzędzie gwarantujące informacje o firmie, o tyle domena strony jest właśnie najważniejszą informacją o niej. Bardzo często buszujący w internecie nie znają danego sklepu, jednak szukają konkretnego typu produkty, czy usługi, na podstawie których wyszukują firmy, które mogą je oferować. Wpisują więc frazy w wyszukiwarkę – i jeżeli stosownie przemyśleliśmy, jako właściciele przedsiębiorstwa jej nazwę – powinni bez problemów trafić właśnie na naszą stronę.

preparaty

Źródło: http://www.sxc.hu

Warunek jest jeden – powinna być to nazwa adekwatna do charakteru działalności i jednocześnie prosta, taka, która najczęściej przychodzi ludziom do głowy w pierwszej kolejności. Nazwa witryny jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Dzięki niej możemy łatwo zorientować się z jaką działalnością mamy do czynienia. Bo czy trzeba wiele się zastanawiać, by wiedzieć, że np.

Ten tekst posiada niesamowicie interesującą zawartość, ale odszukaj serwis (https://www.tomaszpurwin.pl/), który zawiera podobne informacje. Również zapewne będą bardzo ciekawe.

aptekaolimpijska.com.pl (Apteka olimpijska opinie) to firma, która ma zapewne w swoim asortymencie różnego rodzaju leki i suplementy, w tym dla sportowców? Albo, że z kolei neosport.pl to strona, gdzie spotkamy się z tematyką sportową? Już sama domena wiele może wskazać i w tym właśnie rzecz.

Rzecz jasna ważne jest, aby domena była unikatowa i w szczególności – jak już podkreślono – jak najwięcej informowała o zawartości witryny. Mamy np. firmę bigsklep.pl – wiemy, że to z pewnością będzie sklep, ale z jakim asortymentem? Musimy wejść i zajrzeć, w innym razie się nie dowiemy (więcej o sklepie). Na tym właśnie polega magia domeny – ma być jak kobieta: atrakcyjna i zapamiętywalna.