Nowoczesna i wygodna metoda naprawy wad wzroku.

Dostępne aktualnie na rynku nowoczesne soczewki kontaktowe uznawane są za najbardziej współczesną i praktyczną metodę korekty wad wzroku. Dzięki noszeniu soczewek wspaniale widzimy. Sprawdzają się w każdych warunkach, zarówno podczas opadu jak w czasie gwałtownych treningów. Można je dobrać nawet przy najcięższych wadach wzroku. Soczewki kwartalne są jednym z wariantów soczewki miękkie. Są soczewkami, zagwarantowanymi do metodycznej wymiany.

Wolno je zakładać przez 3 miesiące bez przerwy, pamiętając o ich codziennej pielęgnacji. Podczas użytkowania soczewek 3-miesięcznych szkła muszą być regularnie czyszczone z osadów białkowych i wszelkich zanieczyszczeń, które osadzają się na ich powierzchni. Kwartalne soczewki nie mogą utracić swoich własności, ale jedynie wówczas, gdy ich konserwacja odbywa się należycie. Budowa i cechy soczewek kwartalnych czynią, że gwarantują one komfort spostrzegania przez niezwykle długi czas. Noszenie soczewek kwartalnych jest praktyczne i pozwala zapomnieć o wadzie wzroku.
soczewki

Źródło: pixabay.com
Soczewki kwartalne posiadają szczególną budowę i nie odkształcają się przez cały czas gwarancji. Jeśli zachowamy podstawowe reguły pielęgnowania soczewek, posłużą nam tyle, ile wynosi termin ich eksploatacji. Przeważnie noszą je osoby, które mają istotne defekty wzroku, jednakże nie chcą, bądź nie mogą zakładać klasycznych okularów. Kupno soczewek kwartalnych to ogromna oszczędność. Soczewki takiego gatunku rekomendowane są ludziom dbałym i systematycznym, z uwagi na obowiązek ich regularnej, codziennej konserwacji.

soczewki

Źródło: www.optyk-trejnowski.pl
Przy dużej ofercie soczewek dostępne są też soczewki kontaktowe toryczne. Jest to soczewka, jaka posiada specjalny kontur.

Bierzesz ten tekst za ciekawy? Kliknij odnośnik tu (https://cpp.pl/), które da Ci wiele niesamowicie wciągających informacji na omawiany wątek.

Układ soczewki torycznej sprawia, że walory mocy refrakcyjnej, albo mocy ogniskującej soczewki są różne w przekroju pionowym i poziomym soczewki.

Moc refrakcyjna pomału maleje, lub narasta w zależności od obrębu soczewki. Toryczne soczewki kontaktowe poprawiają defekty połączone z astygmatyzmem wynikające z nieregularnej krzywizny rogówki, bądź soczewki oka. Takie soczewki posiadają różne moce refrakcyjne w przekroju pionowym i poziomym zezwala na skorygowanie tej charakterystycznej dla astygmatyzmu nieprawidłowości.