.
O kontuzje łatwo na początku przygody ze sportem. Mięśnie można wzmocnić wcześniej niż ścięgna czy stawy, z tego powodu jesteśmy narażeni na urazy wtedy, gdy wydaje się nam, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co robić gdy już coś się stało?
Przede wszystkim nie histeryzować. Zdenerwowanie i rozpacz niczego tutaj nie odczynią. Skoro coś się wydarzyło, to nic nie poradzimy, teraz możemy jedynie dobrze uraz wykurować. Kolejna bardzo istotna kwestia – nie można urazu „rozćwiczyć”. Nie ma nic gorszego niż takie podejście. Ból to informacja od organizmu, że coś źle działa i nie wolno go lekceważyć. Można sobie zrobić ogromną krzywdę. Obolałe miejsce trzeba schłodzić i rozpocząć leczenie.
Jak zacząć leczenie?
Z urazem powinniśmy udać się do lekarza, najszybciej jak tylko to możliwe. Znajdźmy jak najlepszego lekarza sportowego, który nie powie nam, że należy przestać uprawiać sport. Po postawieniu diagnozy następnym krokiem powinna być rehabilitacja (fizjoterapia stargard) Wrocław. Na pewno doradzi jak unikać kolejnych kontuzji, więc powinniśmy pytać o wszystko, co budzi nasze wątpliwości.
Kiedy znów można ćwiczyć?
Leczenie kontuzji może udać się w krótkim czasie. Czasem potrzebnych jest tylko parę tygodni i jesteśmy jak nowo narodzeni. Poważniejsze urazy naturalnie trzeba leczyć dłużej, ale potrzeba jedynie trochę systematyczności, by powrócić do aktywności fizycznej ze zdwojoną siłą. I z o wiele większym zasobem wiedzy o tym jak strzec się urazów. Dobry rehabilitant pomoże nam zrealizować nasze sportowe ambicje.