Profesjonalne kliniki mające do zaoferowania zabiegi z obszaru medycyny estetycznej.

Na terenie Polski pojawia się o wiele więcej wyspecjalizowanych klinik proponujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Pozostaje to powiązane z tym, że Polacy w większej mierze aniżeli kiedyś zainteresowani są własnym wyglądem. Nie wystarczą im już standardowe zabiegi w gabinetach kosmetologicznych. Na dodatek, są bardziej rozsądni i kierują się jedynie do klinik renomowanych, w jakich pracują eksperci.
Continue Reading

Nowinki techniczne u dentysty

Kto z nas nie ma w pamięci doprowadzających do płaczu wizyt u stomatologa pod koniec lat ’80? Te paskudne korytarze publicznego szpitala, z obdrapanymi z tynku sufitami pomalowanymi farbą olejną co poniektórych przerażają po dziś dzień. Kompletu przerażającego obrazu dopełnia nie do końca uśmiechająca się pani stomatolog, z okropnym, świszczącym wiertłem, które zaraz wbije niezbyt pewnie w nasze biedne, niczego niepodejrzewające zęby.
Continue Reading

Czy sposób laserowego leczenia zastąpi soczewki i okulary? Efektywność metody naświetlania wiązkami

Przyczyny pogarszania wzroku bywają różne. W kontekście coraz mniej wyraźnego „obrazu” świata wykładamy na okulary (często coraz mocniejsze) i soczewki naprawdę pokaźne pieniądze. Warto wiedzieć, że dla zapewnienia oczom prawidłowego obrazu widzianego nie potrzeba wyłącznie szkieł i soczewek.
Continue Reading

Jak przebiega rehabilitacja dla sportsmenów?

Na samym początku, pacjent musi przebywać w szpitalu, w którym często wielu sportowców przebywa zabiegi. Medycy pełniący opiekę nad daną osobą, określają typ dalszej terapii i stan pacjenta.
O ile do czynienia mamy ze złamaniem kości łokciowej z przesunięciem, a oprócz tego uszkodzenie łokciowego stawu, możemy być pewni, że nie minie nas długotrwała rehabilitacja Wrocław jest miastem w jakim nie brak rehabilitantów.
Continue Reading

Modne oraz efektywne zabiegi kosmetyczne – mezoterapia i lifting twarzy

Masa kobiet korzysta dzisiaj z szerokiej gamy rozlicznych zabiegów kosmetycznych, których głównym celem jest oczywiście poprawa urody i wyeliminowanie jej niedoskonałości. Przeglądając ofertę gabinetów kosmetycznych możemy natknąć się w dzisiejszych czasach na naprawdę dużo rozlicznych zabiegów. Jednym z nich jest przykładowo lifting twarzy.
Continue Reading

Kłopoty kobiet po naturalnym porodzie, jak w takich sytuacjach pomaga plastyka krocza.

Poród siłami natury spowodować może znaczne uszkodzenia w kobiecym organizmie, jakie w późniejszym okresie czasu mogą przyćmić radość z macierzyństwa i komfort życia. Mają również ogromne znaczenie na życie seksualne i czerpanie z tego radości, a w praktyce problem ten dotyka wielu pań. Ocenia się, że blisko dziewięćdziesiąt procent naturalnych porodów może się zakończyć mniejszymi lub większymi deformacjami dróg rodnych.
Continue Reading

Kilka przykładowych sposobów na modelowanie sylwetki czyli co panie potrafią znosić żeby ładnie wyglądać.

Z paniami jest taka sytuacja, że jedne miejsca będą chciały zmniejszyć, a za to inne powiększyć. Do tych ostatnich można na przykład zaliczyć biust, a sposobów na to, żeby nabrał on odpowiedniej wielkości i kształtu jest co najmniej parę. Do niedawna najbardziej popularne były silikonowe wkładki, lecz w ostatnim czasie odchodzi się od nich na rzecz innych technik.
Continue Reading

Operacyjna korekcja problemów ze wzrokiem, co należy wiedzieć przed zabiegiem

Gdy mamy problemy ze wzrokiem czujemy się dość niekomfortowo. Nie jest prosto żyć w tym stale pędzącym świecie nie dostrzegając wszystkiego w odpowiedni sposób. Powinniśmy, więc pamiętać jak ważne jest to, by zadbać o nasz wzrok. Jednak nie każda wada wzroku jest wynikiem naszych uchybień, sporo osób ma wrodzone problemy ze wzrokiem. Na szczęście można je zlikwidować, gdyż jest coś takiego jak korekcja laserowa wzroku cena jest zróżnicowana. Koszty wiążą się z tym, jaką dokładnie posiadamy wadę wzroku.
Continue Reading

Co to jest artroskopia kolana

Artroskopia kolana to niewiele inwazyjna metoda diagnostyki jak też terapii schorzeń stawów kolanowych. Polega na wprowadzeniu do kolana przez centymetrowy dostęp kamery, obejrzeniu wszystkich elementów stawu kolanowego. Poprzez drugi centymetrowy dostęp operacyjny wdraża się utensylia artroskopowe celem naprawy uszkodzeń wewnątrz stawowych. Po zrealizowanym zabiegu kolano nie wymaga unieruchomienia, na tydzień zostają 2 szwy. Zabieg trwa średnio 10–30 minut.
Continue Reading

Dzisiaj operacje plastyczne są wielce popularne

Obecnie operacje plastyczne stają się wielce popularne. Poprawiamy sobie właściwie wszystko – począwszy od nosa, a skończywszy na waginie lub penisie. Kiedy zastanawiasz się nad tym, jakie są teraz najbardziej modne zabiegi, wtedy z pewnością Cię zaskoczymy – coraz rzadziej kobiety powiększają sobie piersi, zaś coraz częściej zastanawiają się nad waginoplastyką. Taka operacja warg sromowych wciąż jest dość wstydliwym tematem, o którym zazwyczaj nie mówi się głośno, jednak okazuje się, że kobiety coraz częściej decydują się właśnie na zoperowanie sobie miejsc intymnych.
Continue Reading

Problemy z uzębieniem to codzienność bardzo dużej liczby z nas i nie mowa w tym przypadku tylko o dużych brakach w nim

Zdarza się przecież i tak, że Pacjentami są nawet młodzież, nie tyle często być może z powodu braków, co wad budowy całego uzębienia. Mankamenty zgryzu to współcześnie codzienność, lecz na szczęście można się ich zdecydowanie pozbyć.
Continue Reading

Laserowa korekcja wad wzroku – opis i sposoby.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są w chwili obecnej bardzo bezpiecznym i najnowocześniejszym sposobem pernamentnego pozbycia się wad wzroku. Zakres możliwych do skorygowania wad waha się w granicach od -14 dioptrii do +6 dioptrii, natomiast w przypadku cylindrycznych około 5D. O klasyfikacji pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalista chirurgii refrakcyjnej. Najlepszy wiek dla korekcji to 18-55 lat.
Continue Reading