Endoproteza, czyli co może nas spotkać po operacji Dowiedz się więcej o wynikach najnowszych obserwacji

W dzisiejszych czasach medycyna dokonała wielu przełomów oraz kroków naprzód. Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu specjalistów, znaleziono rozwiązania usuwające mnóstwo problematycznych kiedyś chorób. W tym celu pozyskiwany jest najczęściej materiał genetyczny, dzięki czemu leczenie się kontynuuje.

Niezastąpione są właśnie komorki macierzyste, których wykorzystanie jest właściwe w leczeniu chorób jak łagodna oraz umiarkowana choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego, nazywana artrozą. Używa się ich również z sukcesem w przypadku problemu z więzadłem krzyżowym przednim, określanego jako ACL, ale także więzadła krzyżowego tylnego – PCL. Dzięki temu rany goją się prędko i skutecznie. Technika ta została opatentowana już dawno temu. Terapia z użyciem takich komórek na pewno będzie w pełni doskonałą alternatywą dla każdej chorej osoby, która od dawna znosi przewlekły oraz promieniujący ból kolan. Może to być efekt uboczny wcześniejszych urazów lub zmian zwyrodnieniowych.

biodro

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com

Endoproteza biodra oraz endoproteza kolana

Gdy cierpimy na kompleksowe zwyrodnienie stawu biodrowego oraz wkrótce planujemy rozpocząć specjalistyczne leczenie operacyjne, temat jak endoproteza biodra stanie się nam niesamowicie bliski (). Lekarze informują wszystkich pacjentów, którzy poddawani są takim zabiegom o wszystkich skutkach ubocznych i o tym, w jaki sposób będzie przebiegać faza po ukończonej operacji.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej danych na omawiany temat, to odnajdziesz je na pewno pod tym odsyłaczem, gdzie są one niesamowicie szczegółowo opisane.

Najczęściej po przeprowadzonej operacji endoprotezy odnotowuje się zwichnięcia, dlatego powinniśmy zebrać informacje na temat tego, na jaki rodzaj ruchu możemy sobie wtedy pozwolić. Po operacji kolana endoproteza kolana też musi przyciągać naszą uwagę, musimy zadbać o zdrowie podwójnie. Operację wymienienia stawu kolanowego przeprowadza się razem ze znieczuleniem generalnym lub miejscowym, określanym jako rdzeniowe. Pacjent nie odczuwa wówczas bólu całkowicie, dzięki specjalnemu znieczuleniu przeprowadzonemu przez anestezjologa o dużym doświadczeniu. Ta operacja będzie trwała maksymalnie do dwóch godzin.