Wady wzroku – stosowane obecnie sposoby leczenia

Operacyjne leczenie zaćmy oraz leczenie amd wliczane są do zabiegów, których osoby mające problemy z oczami nie powinny się bać. Operacyjne leczenie AMD, czyli dolegliwości , która polega na zwyrodnieniu plamki żółtej w oku zaliczane jest do zabiegów, które wykonywane są stosunkowo często głównie wśród pacjentów będących już w wieku podeszłym. AMD – na czym polega? Jest to przypadłość związana z malutkim obszarem znajdującym się w centralnej części siatkówki ludzkiego oka, który pozwala na widzenie nawet naprawdę małych szczegółów, które znajdują się bezpośrednio w centrum naszego pola widzenia.
Continue Reading

Laserowa korekcja wad wzroku – opis i sposoby.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są w chwili obecnej bardzo bezpiecznym i najnowocześniejszym sposobem pernamentnego pozbycia się wad wzroku. Zakres możliwych do skorygowania wad waha się w granicach od -14 dioptrii do +6 dioptrii, natomiast w przypadku cylindrycznych około 5D. O klasyfikacji pacjenta do zabiegu decyduje lekarz okulista specjalista chirurgii refrakcyjnej. Najlepszy wiek dla korekcji to 18-55 lat.
Continue Reading

Obecnie w klinikach w większości przypadków posługujemy się jednorazowymi igłami, ale wiele przyrządów jest zbyt kosztownych i wtedy należy je sterylizować

Fakt, że każdorazowo używa się jednorazowych igieł nikogo już nie dziwi. Lata, kiedy stosowano tą samą igłę wielokrotnie, odeszły już do lamus. Jednakże ciągle istnieje cała masa przyrządów, które używa się przez dłuższy czas, gdyż są nazbyt kosztowne, aby je wyrzucić.
Continue Reading

Lekarzu lecz się sam – jak w XXI stuleciu leczymy się z tych poważnych oraz tych w pełni uleczalnych chorób czy kłopotliwych dolegliwości

Od czasu, kiedy dostęp do sieci stał się powszechny, mieszkańcy Polski o dużo chętniej leczą się na własną odpowiedzialność. Lekarze przestrzegają, żeby nie zasięgać porad u tzw. doktora Google, ale w przypadku wystąpienia niepokojących objawów natychmiast podjechać do gabinetu lekarskiego bądź nawet na oddział ratunkowy powiatowego szpitala.
Continue Reading

W jaki sposób szukamy dobrego stomatologa albo renomowanego gabinetu stomatologicznego, gdy ból zęba staje się bardzo dokuczliwy

Uporczywy ból zęba może zarówno zniweczyć ambitne plany na przyjemne spędzenie wieczoru w gronie przyjaciół, jak i stać się przyczyną nieprzespanej nocy. Zazwyczaj Polacy długo zwlekają z umówieniem wizyty u dentysty, zwłaszcza jeżeli widzą, że ubytek jest mały.
Continue Reading

Jakiego rodzaju kłopoty czekają na osoby chcące się leczyć w państwowych placówkach leczniczych, zalety medycznych abonamentów

Szukając pomocy specjalistów ludzie coraz częściej kierują się w stronę prywatnych gabinetów lekarskich. Niestety państwowa opieka w naszym kraju wygląda przerażająco. Do części specjalistów czeka się całymi miesiącami, a pojawiają się sytuacje, że i ktoś otrzymywał termin za kilka lat. Niestety jeśli się zdarzy coś poważniejszego tak długo nie można czekać, a szanse na szybszą wizytę nawet w takiej sytuacji nie są duże.
Continue Reading

Co to jest artroskopia kolana

Artroskopia kolana jest to niewiele inwazyjna metoda oceny a także terapii schorzeń stawów kolanowych. Polega na wprowadzeniu do kolana przez centymetrowe dojście operacyjne kamery, obejrzeniu wszystkich elementów stawu kolanowego. Przez inny centymetrowy dostęp wprowadza się utensylia artroskopowe celem naprawy uszkodzeń wewnątrz stawowych. Po przeprowadzonym zabiegu kolano nie wymaga unieruchomienia, na tydzień zostają dwa szwy. Zabieg trwa zwykle 10–30 minut.
Continue Reading

Jaką rolę pełni psychoterapeuta i kiedy należałoby pójść na psychoterapię?

Psychoterapeuta to doświadczony specjalista, który pomaga pacjentom przejść przez rozmaite ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile bądź pojawiające się problemy. Nie daje on gotowych rozwiązań, ale udziela wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej spojrzeć na to, co obecnie dzieje się w życiu pacjenta, jaki nie zawsze umie spojrzeć na niektóre rzeczy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przekształcić sposób myślenia albo postępowania i radzić sobie z trudnościami i życiowymi kłopotami.
Continue Reading

Protezy ruchome: czemu spadają i czy warto je przyklejać?

Protezy ruchome dzielimy na całkowite jak też częściowe. Protezy całkowite wykorzystywane są w przypadku, kiedy w jamie ustnej nie ma własnych zębów pacjenta ani implantów, zaś protezy częściowe, gdy zęby są obecne.
Z jakiego powodu protezy spadają? Każdy z tych rodzai protez wykorzystuje nieco inne mechanizmy pozwalające im utrzymywać się w ustach.
Continue Reading