Klinika okulistyczna umożliwia nam wiele zabiegów

Iniekcje doszklistkowe okazują się najszybszą metodą podawania leków

W niektórych przypadkach związanych ze wzrokiem zbędna okazuje się operacja, jeśli dostatecznie szybko będą oddziaływać medykamenty. Przez to właśnie ich aplikowanie powinno być jak najbardziej skuteczne, a zatem muszą one natychmiast dochodzić do siatkówki oka, żeby zadziałać prędko i odpowiednio. Z tego powodu grupa leków stosowana okazuje się od razu poprzez „zastrzyk w oko”, a tak rzeczywiście w komorę ciała szklistego.

Continue Reading

Czemu tak istotne jest pamiętanie o odwiedzaniu lekarza, kiedy mowa o dbanie o zdrowie? W jakich sytuacjach te wizyty są konieczne?

Zdrowie to sprawa najważniejsza, dlatego właśnie jest to temat, o jakim się często dyskutuje. Sporo słyszymy o tym, jak powinno się odżywiać, czy też o różnych zdrowych suplementach diety.
Continue Reading

Warto do czasu do czasu umówić się na wizytę do okulisty, by zweryfikował stan zdrowia naszych oczu

Oczy to jedna z atrakcyjniejszych części ciała, jako że przyciągają uwagę i nierzadko kuszą, tak, by wprowadzić rozmówcę w uwielbienie. Piękne oczy to jednakże nie tylko zadbane, ładnie pomalowane oczy, ale również – jeśli nie przede wszystkim – oczy zdrowe. Stąd też warto do czasu do czasu umówić się na wizytę do okulisty, aby prześledzić stan zdrowia naszych oczu.
Continue Reading

Suplementy – a więc, kilka słówek na temat tego, co warto o nich wiedzieć

Zazwyczaj słysząc słowo „suplementy” pierwsze co przychodzi naszym osobom do główki to następna cząstka wspomnianego określenia, a więc „Diety”. Jednakże wielu spośród nas nie zdaje sobie sprawki, iż w rzeczywistości zadaniem suplementów nie bywa nas specjalnie odchudzić, tylko wspomóc nasz organizm by tej rzeczy dokonać.
Continue Reading

Jakimi sposobami najlepiej dbać o swoje oczy, gdzie dokładnie iść na odpowiednie badanie.

Nasze oczy każdego dnia narażone są na bardzo duże przeciążenia. Dotyczy to w szczególności osób, jakie nadużywają korzystania z najróżniejszych sprzętów elektronicznych, typu tablety, telefony komórkowe czy komputery. Na szczęście obecne ekrany wykonane w technologii LED są dużo bardziej bezpieczne dla wzroku, niż na przykład monitory z kineskopem sprzed kilkunastu lat, ale w dalszym ciągu ciągłe patrzenie w niewielki obszar kilkadziesiąt centymetrów przed sobą nie jest bezpieczne.
Continue Reading

Chwalmy się ślicznymi zębami

Zdrowe zęby są jak perły i trzeba o nie dbać nim nagle ich zabraknie. Powszednia czystość, systematyczne wizyty u ortodonty, a również niejedzenie cukierków, to podstawa w profilaktyce. Nie często jednak mamy świadomość, że krzywy zgryz albo chociazby brak jednego zęba też mogą przyczyniać się do różnych dolegliwości w buzi.
ortodonta wola

Autor: PHARMA CF
Źródło: PHARMA CF
Zajęcia coachingowe

Autor: Judit für NEUE STIMMEN
Źródło: http://www.flickr.com
Continue Reading

Ból zęba, niewłaściwy zgryz? Wyszukaj dentysty, bądź ortodonty w Płocku

Prawdopodobnie każdy człowiek przekonał się już o tym, iż państwowa służba zdrowia w naszym kraju nie zawsze działa tak jak powinna. Każdy człowiek rejestrując się do doktora pragnie mieć konsultację za parę dni lub chociaż parę tygodni. Najczęściej coś takiego nie ma miejsca, bo czas wyczekiwania na konsultację wynosi niekiedy paręnaście miesięcy. Jest to niedobra informacja dla wszystkich osób, które chciałyby wybrać się na wizytę do doktora.
Continue Reading

Operacja przegrody wewnątrz nosa i przepuklina pachwinowa – czyli, najlepsi fachowcy wewnątrz Poznaniu

Czeka Cię operacja przegrody nosowej? A być może masz problemik z przepukliną w pachwinie? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś! W obecnym felietonie zaopiekujemy się dokładnie tymi dwoma zagadnieniami!
Continue Reading

Operacyjna korekcja problemów ze wzrokiem, co należy wiedzieć przed zabiegiem

Gdy mamy problemy ze wzrokiem czujemy się dość niekomfortowo. Nie jest prosto żyć w tym stale pędzącym świecie nie dostrzegając wszystkiego w odpowiedni sposób. Powinniśmy, więc pamiętać jak ważne jest to, by zadbać o nasz wzrok. Jednak nie każda wada wzroku jest wynikiem naszych uchybień, sporo osób ma wrodzone problemy ze wzrokiem. Na szczęście można je zlikwidować, gdyż jest coś takiego jak korekcja laserowa wzroku cena jest zróżnicowana. Koszty wiążą się z tym, jaką dokładnie posiadamy wadę wzroku.
Continue Reading

Wady wzroku – stosowane obecnie sposoby leczenia

Operacyjne leczenie zaćmy oraz leczenie amd należą do zabiegów, których pacjenci nie powinni się obawiać. Operacyjne leczenie AMD, czyli choroby polegającej na zwyrodnieniu plamki żółtej w oku zaliczane jest do zabiegów, które stosowane są stosunkowo często zwłaszcza wśród pacjentów w starszym wieku. Na czym polega AMD? Jest to choroba mająca związek z niewielkim obszarem leżącym w centrum siatkówki ludzkiego oka, który pozwala na widzenie nawet niewielkich szczegółów, które położone są bezpośrednio w centralnym punkcie naszego pola widzenia.
Continue Reading

Dlaczego powinno się systematycznie badać wzrok? Gdzie szukać pomocy? Kto jest bardziej narażony na osłabienie wzroku?

Podróżowanie to dla wielu osób coś, bez czego nie mogą się obyć. Nie ma się co dziwić, ponieważ oglądanie piękna różnych zakątków świata, to rzecz wspaniała. W takich sytuacjach doceniamy jak ważny jest wzrok, bez jakiego nasze życie nie byłoby takie samo.
Continue Reading

W jaki sposób wygląda koszt pojedynczego implantu, a ile ma możliwość kosztować wprowadzenie implantów do całej szczęki?

Przede wszystkim, zanim zajmiemy się głównym zagadnieniem tematu, jesteśmy zmuszeni wyjaśnić, czym dokładnie jest implant. A implant to najbardziej naturalna postać odbudowy zęba, która składa się najczęściej ze zrobione z ceramiki góry, oraz zrobionego z tytanu „bolca”, który to znajduje się wewnątrz dziąsła.
Continue Reading