
Celem zabiegu laserowej korekcji wad wzroku jest precyzyjne wymodelowanie kształtu rogówki oka tak, aby wpadające do oka promienie świetlne skupiały się na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz. Parametry wiązki światła laserowego ustalane są osobno dla każdego oka w oparciu o informacje zebrane podczas wywiadu z pacjentem. Zatem w przypadku krótkowzroczności rezultatem korekcji jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności – uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki.
Nie ma tu żadnych nacięć – nie ma więc ryzyka uszkodzenia rogówki. Cały zabieg jest programowany na komputerze.
Masz duży problem z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego problemu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona maść przeciwbólowa.
Pracą lasera również steruje komputer. Zabieg ten jest całkiem bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Charakteryzuje się krótkim okresem powrotu do zdrowia. Istnieje niewielkie ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu (). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – poprzez podanie kropli znieczulających do oka. Ma zatem charakter ambulatoryjny, co pozwala na wypisanie Pacjenta do domu niedługo po zabiegu. Po powrocie do domu należy odpocząć.
Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to tutaj również jest opublikowana świeża wiadomość, która na pewno Ci się spodoba.
Po korekcji stosować należy krople zawierające antybiotyki, steroidy i sztuczne łzy.
Należy pamiętać o tym, by przed Laserową Korekcją wzroku:
– przez 24 godziny nie kosztować napojów alkoholowych ;
– nie malować się;
– nie zakładać szkieł kontaktowych;
– założyć wygodny strój.