Jak skompletować apteczkę pierwszej pomocy?

Wyprawa w góry jest bardzo dobrym pomysłem na weekend. Warto jednak mieć na względzie, ażeby przed każdą, nawet krótką trasą, stosownie się zabezpieczyć.
Stosownie wyposażona apteczka musi być pierwszą rzeczą, o której pomyślimy, kiedy podejmiemy decyzję o podbijaniu górskich tras.

zestaw do płukania oka

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Kompletowanie apteczki powinniśmy zacząć od określenia naszych umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Gdy je zrewidujemy, warto pomyśleć w czym będziemy przenosić jej zawartość. Pojemnik na apteczkę warto wybrać przed zakupem leków, bo powinniśmy je tak dobrać żeby się wszystko co konieczne zmieściło.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest ciekawy? Jeśli tak, to odnośnie do przedstawianego tematu poznaj szczegóły (http://www.poradniapraxis.pl/leczenie-alkoholizmu-poznan/) tutaj.

Samym pokrowcem może zostać dla przykładu niewielka kosmetyczka, jest względnie wodoodporna a także trwała. Dla bardziej wymagających polecamy pokrowce a także zestawy gotowych apteczek, produkowane przez firmy związane z branżą turystyczną.

W skład najważniejszej kategorii muszą wejść kompresy, jałowe gazy, trójkątna chusta, bandaż elastyczny. To główny środek opatrunkowy podczas zaopatrywania tak dużych ran, jak także skręceń i zwichnięć. Podczas wyboru bandaża należy kierować uwagę na to w co on jest opakowany; najlepsze są zapakowania foliowe. Następnym aspektem będzie rozmiar, standardowo bandaże mają długość czterech metrów. Jeśli idzie o szerokość zaleca się posiadanie paru wymiarów; najlepszym rozwiązaniem jest kupno paru bandaży o szerokości: 4, 6 oraz 10 cm. Zestaw do płukania oka to bardzo przydatne urządzenie do wyeliminowania okruszyn z oczu.

Na pewno warto go mieć w swojej turystycznej apteczce. Zalecamy także zabieranie paru plastrów na odgniotki, najlepiej w rozmaitych rozmiarach, i kilku plastrów z opatrunkiem też różnej wielkości.