Chirurgia zaćmy jako wyłączna alternatywą dla ludzi z tym schorzeniem

Na kataraktę choruje większa część osób po 60 roku życia. Choroba ta wywołuje zamazane widzenie, nieostre kolory, a czasami nawet podwójne spostrzeganie.

Do chwili obecnej nie jest możliwe zapobieganie takiej chorobie, ani nie istnieją środki farmakologiczne, jakie zdołałyby ją zatrzymać.
życie

Autor: JMacPherson
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyną możliwością dla osób z tym schorzeniem jest chirurgia zaćmy. Dzisiejsze techniki zabiegowe zezwalają na szybkie, bezbolesne i efektywne leczenie przykrego niedowidzenia wywołanego przez zaćmę. Operacje laserowe zapewniają szansę pacjentom dotkniętym kataraktą powrót do zwykłego funkcjonowania w ciągu jedynie jednego dnia. Procedurę tę stosuje się ze względu na dokładność wykonania zabiegu, bezpieczeństwo pacjenta i brak skutków pooperacyjnych.
Krem brzozowy z betuliną

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Żeby zakwalifikować pacjenta do operacji, lekarz przeprowadza badanie charakteryzujące poziom zaawansowania zmętnienia soczewki na podłożu jakiego pozostaje wybrana najodpowiedniejsza metoda terapii przy użyciu lasera. W toku operacji w sposób bezpieczny i fachowy specjalista zamienia zmętniałą soczewkę implantem w formie soczewki sztucznej. Wszelki tanie implanty zębów zostaje precyzyjnie i indywidualnie przystosowany do oka danego pacjenta.
Przez kilka dni po operacji powinno się oszczędzać, wskazana jest poza wypoczywająca na boku przeciwnym do operowanej strony. Oko powinno się zakrapiać zgodnie z zaordynowaniami doktora. Wysiłek fizyczny po zabiegu zaćmy nie jest korzystny.

Podnoszenie ciężkich obiektów, względnie gwałtowne zmiany póz nie służą gojeniu. Powinno się pamiętać o systematycznych, kontrolnych badaniach u doktora specjalisty.