Przedmioty ortopedyczne, które przyspieszają rehabilitację i usprawniają normalne funkcjonowanie.

Rekonwalescencja po dotkliwym wypadku lub rehabilitacja lepiej przebiegają, jeśli skorzystamy z przedmiotów dostępnych w sklepach ortopedycznych. Znajdziemy tam produkty, które pomogą w leczeniu schorzeń kręgosłupa i jemu pochodnych. Jednak okazuje się, że w takich sklepach można nabyć też na przykład poduszki niezastąpione w czasie jazdy samochodem oraz poszewki.

sprawdź polecaną stronę internetową

Podstawą powrotu do zdrowia po wypadkach czy chorobach związanych z kręgosłupem, powinno być utrzymanie odpowiedniej postawy ciała oraz nieobciążanie operowanych kręgów czy kończyn. Pomoże w tym profilowana poduszka do spania – przecież w łóżku spędzamy 1/3 część dnia. Poduszka ortopedyczna sprawdzi się zarówno u dorosłych, jak i naszych pociech (sprawdź więcej na polecanej stronie). Jeżeli potrzebujemy dobrego oparcia też za dnia, na pewno docenimy duży wybór poduszek dostosowanych do wygodnego siedzenia. Kobiety w ciąży też znajdą w ofercie sklepu ortopedycznego coś dla siebie.

Okrągła, przypominająca wyglądem małą oponę podusia albo trapezowa poduszka między nogi to dość użyteczne akcesoria. Na trudny czas po porodzie można zakupić pas brzuszny, ułatwiający swobodne poruszanie się i zapobiega pojawieniu się przepukliny pooperacyjnej albo zrostów. Pas wykonany jest z właściwego materiału i zapina się na rzep na całej szerokości. Pas brzuszny pomoże nie tylko paniom po porodzie, lecz także przyspieszy i ułatwi rekonwalescencję osobom po wszelkich operacjach w obrębie jamy brzusznej.

Złamana noga

Autor: Joe Loong
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli dokucza nam ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa, pas ten rozgrzeje obolałe miejsca. Jako podparcie dla naszej głowy i odcinka szyjnego w podróży przyda się stabilizator w kształcie rogala, który sprawia, że mięśnie szyi nie nadwyrężają się nadmiernie, a głowa pozostanie w tej samej, jednej pozycji, a co za tym idzie spanie w pozycji siedzącej nie powoduje dyskomfortu. Żeby zachęcić dzieci do podróżowania z rogalikiem, wybierzmy stabilizator w dobrym rozmiarze i ulubionym zestawie kolorystycznym malucha. Jeżeli rogal nie przypadnie nam do gustu, możemy zaopatrzyć się w komfortowy zagłówek. Umieszczamy go na oparciu w miejscu głowy.

Sam zabieg i późniejsze etapy leczenia to sprawa szalenie istotna jeśli chodzi o poważne schorzenia, ale zapewnienie wygody po zabiegach albo w czasie trwania rekonwalescencji i rehabilitacji w warunkach domowych jest sprawą pierwszorzędną.

Przedstawiana sugestia okazała się dla Ciebie użyteczna? W takiej sytuacji sprawdź oprócz tego inne podobne wpisy i zobacz więcej wskazówek tutaj (https://www.audika.pl/centra-sluchu/obsluga-pacjenta).

Jeśli są przedmioty, które mogą to ułatwić, kupmy je!