Codzienne stosowanie urządzenia w zabiegach higienicznych jamy ustnej

O stan uzębienia trzeba zadbać od najmłodszych lat, żeby przez długie lata radować się pięknym uśmiechem.
Szczoteczka to jedynie część powodzenia do harmonijnej czystości jamy ustnej.

szczoteczki elektryczne

Autor: Howard Lake
Źródło: http://www.flickr.com
zysk

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Nadzwyczaj pomocnym okaże się także irygator dentystyczny (poznaj tutaj) Waterpik. Służy on do codziennych zabiegów higienicznych jamy ustnej. Narzędzie to ma dyszę wystrzeliwującą strumień wody i jest na stałe podłączona ze zbiornikiem. Codzienne stosowanie tego urządzenia w zabiegach higienicznych jamy ustnej w znacznym stopniu aktywuje kurację schorzeń dziąseł. Irygator usuwa drobnoustroje znajdujące się głęboko pomiędzy zębami i niżej dziąseł, gdzie czyszczenie standardową szczoteczką nie daje efektów. Irygator do zębów jest znakomitym uzupełnieniem codziennego mycia zębów i kompletnie jest w stanie podmienić nić stomatologiczną. Jest wręcz nieodzowny dla osób z aparatami ortodontycznymi.
irygator dentystyczny waterpik

Źródło: flickr.com
Szczoteczki elektryczne elektryczne szczoteczki ma możliwość użytkować każdy. Ma ona wiele zalet i jest bezkonkurencyjna w porównaniu z typową szczoteczką. Czas szczotkowania jest krótszy aniżeli w przypadku szczoteczek standardowych, dzięki czemu staranniej czyści zęby. Szczoteczki elektryczne zdejmują płytkę nazębną staranniej aniżeli zwyczajne szczoteczki i świetnie szorują obszary między zębowych. Niektóre szczoteczki mają uchwyty umożliwiające wieszać je na ścianie, a także podgląd poziomu bateryjki, który wskazuje, kiedy trzeba podłączyć narzędzie do prądu.

Poniektóre szczoteczki, szczególnie te dla dzieci (polecany pediatra przychodnia życie) mają wkomponowane zegary, jakie demonstrują czas szorowania zębów. Istotne jest, że dzięki wymiennym końcówkom, jednej szczotki jest w stanie używać cała rodzina.