Lek inaczej mówiąc lekarstwo – czyli, kolejny tekst pochodzący z cyklu „co to dokładnie jest?” oraz „z czym to się zjada?”

Zażywanie lekarstw to jedna z najbardziej częstych rzeczy jakie robimy, kiedy w naszym ciałku rozbudza się coś, co tak naprawdę nie powinno. Najczęściej bywa to ból którejś cząstki ciałka, która może być równocześnie na zewnątrz, jak również wewnątrz nas samych.

Każdziutki z nas dobrze wie, iż branie lekarstw może dopomóc, jak i zaszkodzić, z tego powodu właśnie wiele leków bywa na receptę, choć sporo też i Nie, stąd ulotki zawarte wewnątrz każdym zakupywanym poprzez nas opakowaniu.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź przykłady (http://www.beskidmed.pl/obozy-dla-dzieci/) opublikowane pod tym linkiem. Z pewnością odnajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Co to jednak konkretnie bywa lekarstwo? Jaka jest jego właściwa nazewnictwo? Jak nazywa się nauka, mówiąca ona temat wytwarzaniu i oddziaływaniu leków? To wszyściutko po dowiadujesz się dokładnie z tego felietonu!

ciśnienie

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Na samym początku naszego dzisiejszego tekstu po odpowiadamy na pytanka: „Co to jednak konkretnie bywa lekarstwo?” i „Jaka istnieje jego autentyczna nazewnictwo?”. A więc lekarstwo, którego to też określamy słówkiem „lek”, bywa substancją, która to ma możliwość być pochodzenia naturalnego, albo syntetycznego, którą to wprowadza się do wnętrza organizmu w celu jej oddziaływania leczniczego, lub terapeutycznego, w określonych po wielu wcześniejszych przebadaniach działkach. Jak więc istnieje możliwość się domyśleć, ustawowo lekarstwo przezywamy po prostu „produktem leczniczym”.

Co do trzeciego zawartego we wstępie pytania, a więc: „Jak nazywa się nauka, mówiąca ona temat produkowaniu oraz działaniu lekarstw?”, no to odpowiedź na nie jest] dosyć łatwa, choć nie do końca szczegółowa, gdyż w owym dziale istnieje wiele podkategorii. Ogólnikowo jednak owa nauka nazywa się po prostu „Farmacją”. Na finisz jeszcze po zaznaczamy, że istnieją dwa typy leków: innowacyjne i generyczne.