Wady wzroku dotykają coraz więcej ludzi, jednakże współczesna medycyna doskonale sobie z nimi daję radę

Okuliści alarmują, iż prawie połowa Polaków boryka się z wadami wzroku. Krótkowidztwo staje się jednym z najpowszechniejszych następstw gwałtownego rozwoju technologicznego. Jednakże to właśnie nowoczesna technologia może pomóc w walce o zdrowe oczy

.

pejzaż - zdrowie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie coraz częstszym zabiegiem staje się laserowa korekta wzroku. Jest to na razie jedyna procedura umożliwiająca bezpowrotne zneutralizowanie uciążliwej wady wzroku- niezawodna korekta wzroku.

Wejdź na ten link i zdobądź pomocne informacje w kontekście opisywanej tutaj kwestii. Bez cienia wątpliwości faktycznie uznasz je za pomocne!

Sama procedura przebiega przy miejscowym znieczuleniu, z użyciem wiązki lasera śledzącego ruchy gałek ocznych, dzięki czemu operowany nie jest narażony na jakiekolwiek zagrożenie – jeśli bezwiednie poruszy okiem, laser momentalnie się wyłączy.

Niestety korekta wzroku nie jest dla wszystkich, by się jej poddać, potrzeba zrobić badania wstępne i mieć skończone 20 lat. Poza tym zabieg przeprowadza się tylko w przypadku wady wzroku, która się zatrzymała, wyłącznie wtedy można być pewnym, iż poprawa jakości widzenia utrzyma się do końca życia. Niekiedy zabieg należy powtórzyć, jednak w większości przypadków jednorazowa wizyta będzie wystarczająca.

Astygmatyzm to jedna z najpowszechniej występujących wad wzroku. Jest to wada tak dokuczliwa, że coraz więcej osób decyduje się na jej usunięcie przy pomocy lasera – wystarczy wstukać w wyszukiwarce hasło: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm, aby zobaczyć, jak wiele lecznic wykonuje ten popularny zabieg- laserowa korekcja wzroku. W odróżnieniu od zwykłej krótkowzroczności astygmatyzm objawia się brakiem ostrego widzenia w tym samym czasie linii horyzontalnych jak i pionowych. Przydarzają się także momenty, w których pojawia się zaburzenie poczucia przestrzeni.

Ponadto astygmatyzm może wywoływać migreny a także utrudniać prowadzenie pojazdów i pracę przy komputerze. Najmłodsi z astygmatyzmem wykazują zwiększoną niechęć do nauki, a poza tym nie zawsze chcą zakładać okulary. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi poszukuje w sieci rozwiązania, wstukując frazę: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm. Do usunięcia tej wady wzroku używa się lasera o nazwie Lasik. Profiluje on rogówkę i nadaje jej prawidłowy kształt, przez co astygmatyzm nareszcie przestaje być dokuczliwym utrudnieniem.