Obkurczanie pochwy laserem

Choroba określana jako wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopot dotyczący ogromnej ilości kobiet. Badania wskazują na to, iż w Polsce ta przypadłość może dotyczyć nawet 40% kobiet po czterdziestce. Aczkolwiek nie tylko lata mają znaczenie w tym przypadku.

Z problemem nietrzymania moczu często spotykają się również kobiety po porodzie, wypadkach itd. Ta intymna choroba niestety wciąż jest tematem tabu, na szczęście w obecnych czasach istnieją skuteczne i małoinwazyjne metody leczenia.
Mięśnie, które podtrzymują pęcherz w naturalnej dla niego pozycji przestają prawidłowo pełnić swą rolę jeśli są zwiotczałe oraz rozluźnione. W takiej sytuacji dochodzi do braku kontroli nad zatrzymywaniem moczu. Delikatne “popuszczanie” moczu może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu oraz powodować bardzo duży dyskomfort. Problem nie znika sam, najczęściej pogłębia się, ponieważ niestymulowane mięśnie będą coraz słabsze. Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest oczywiście najbardziej skuteczne we wczesnych stadiach. Szybka Diagnostyka pomaga uniknąć chirurgicznego, bolesnego zabiegu. Wówczas można zastosować leczenie laserowe. Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest rekomendowane wszystkim kobietom, które właściwie niezależnie od przyczyny mierzą się z tym problemem (starzenie się okolic intymnych, urodzenie dziecka, otyłość itd.).
wypoczynek

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowe obkurczanie pochwy sprawia, że mięśnie stają się jędrniejsze, a dzięki temu dolegliwość ustępuje.

Jeżeli tematyka, która została przedstawiona w niniejszym artykule jest godna Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

Niekiedy już jeden zabieg wystarczy, aby pacjentka mogła się cieszyć prawidłowym podtrzymywaniem pęcherza, a jednocześnie zdecydowaną poprawą komfortu życia.

Co istotny zabieg trwa krótko i jest niemal bezbolesny. Pacjentka może wrócić do normalnego trybu dnia zaraz po wykonaniu zabiegu. Musi jedynie stosować się do zaleceń, takich jak wstrzymanie się od stosunków seksualnych bądź uprawianiu sportu.