Jakiego rodzaju spółki posiadają ustawowy zakaz prowadzenia przedsięwzięć reklamowych?

Jeżeli sądzisz, że prowadzenie jakiejkolwiek firmy bez realizowania jednocześnie różnych przedsięwzięć marketingowych jest skazane na klęskę, to jesteś w wielkim błędzie.

Funkcjonuje wiele placówek, jakie posiadają prawny zakaz promowania się, a mimo to doskonale sobie na rynku radzą.
Mało tego, są ustawowe restrykcje dotyczące osób, które mogą w takich placówkach pracować. I mogłyby to być wyłączenie osoby, które ukończyły wyższe studia na konkretnym wydziale. Dodatkowym wymogiem przy prowadzeniu takiej działalności jest wymóg otrzymania pozwolenia, które dostaje się od wojewódzkiego inspektora. Ponadto jedna osoba nie może mieć sieci większej niż 4 apteki. 25 czerwca 2017 roku zaczęła obowiązywać poprawka do rozporządzenia prawo farmaceutyczne, w której jest mowa o nowych ograniczeniach dla właścicieli opisywanych punktów sprzedaży. Potoczna nazwa takiej nowelizacji to apteka dla aptekarzy. Należałoby wspomnieć, że te przepisy prawne (Polecam adwokat warszawa) będą obowiązywać jedynie nowo powstałe apteki oraz mają uformować rynek na kolejne dziesięciolecia.
depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Całość ma prowadzić do tradycyjnej formy apteki, którą należy traktować jako placówkę ochrony zdrowia, nie zaś market z lekami. Ponadto wspomniana poprawka ma niejako zmusić na posiadaczach aptek nie posiadających wyszkolenia powiązanego z farmacją przestanie traktowania pacjentów jak urządzenia do zarabiania ogromnych kwot.

Rekonwalescenci mogliby kupić w aptece niedrogie leki nie z tego powodu, że właściciele aptek mają ich całą sieć, a dlatego, że polski rząd wprowadził parę lat wstecz ustawę refundacyjną.