Proces trawienny – jak sobie pomóc?

Najczęściej efektem przejedzenia może być dyskomfort, niemiła kolka, problematyczna zgaga, poczucie ciężkości i wiele innych objawów, które są powodem do zatroszczenia się o swą wątrobę, wysyłającą znak, iż pracuje powyżej swoich możliwości.

Dobrze odpowiednio wcześniej pomyśleć o niej, ale jeśli dojdzie do nieprzyjemnej sytuacji – należy pomóc jej, a zarazem – samemu sobie.
ZAMYKANIE NACZYNEK LASEREM VARILITE

Autor: IQ MEDISPA
Źródło: IQ MEDISPA
Z chwilą, gdy dojdzie do przeciążenia wątroby, warto postawić przed sobą pytanie: co zażyć na trawienie wspomoże najlepiej? Wiele osób preferuje starsze i sprawdzone środki zaradcze od leków. Jakie jednak są? Otóż – przede wszystkim warto pamiętać o odpowiednich czynnościach, których nie można wykonywać. Po pierwsze bezpośrednio po zjedzonym posiłku nie wolno kłaść się, bowiem poza leżąca nie jest przyjazna trawieniu. Podczas posiłków natomiast warto unikać łapczywego jedzenia oraz połykać pokarm z pomocą mniejszych kęsów.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany tekst, spójrz na treść (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-depresji/) opublikowane tutaj, znajdziesz tam inne wiadomości, które Cię zainteresują.

Dobrze również gryźć wolno, by jak najlepiej rozdrobnić posiłek. Trawieniu sprzyja także picie podczas spożywania, ale warto pamiętać,by była to zwyczajna woda niegazowana. Dodatkowo, po zakończonym posiłku, można wybrać się na krótki spacer, wspomagający trawienie oraz odtrącający uczucie znużenia, pojawiające się zwykle po sytych daniach.

lek

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednak ktoś woli o wiele łatwiejsze rozwiązanie, może sięgnąć po wszędzie dostępne leki.

Stawiając sobie zdanie: co na trawienie? – należy powtórzyć je również i w punkcie aptecznym, gdzie farmaceuta pomoże w doborze odpowiednich wspomagaczy – sprawdzony kreontravix. Tabletki na trawienie można zakupić bez konieczności bycia posiadaczem recepty, w związku z czym każdy ma do nich swobodny dostęp. Trawienie to skomplikowany proces, którego nie wolno zbyt obciążać.