Przede wszystkim, warto zadbać o to, by w diecie znalazła się wystarczająca ilość warzyw oraz owoców. Generalnie lekarze zalecają, że powinna ona bazować na klasycznej piramidzie zdrowego żywienia i w zasadzie dieta karmiącej matki nie musi być odmienna niż dieta kobiety, jaka nie karmi i nie ma dzieci. Nie trzeba też wprowadzać ograniczeń ze strachu o alergię malucha. Dopiero, jeżeli rodzice zauważą, zależność między określonymi produktami a reakcjami dziecka, w takim przypadku można zdecydować się na wyłącznie konkretnych rzeczy. Co więcej, kobiety karmiące zdecydowanie powinny bardzo dużo pić. Jest to priorytet. Należy także ostrożnie podchodzić do „ludowych
mądrości”, zgodnie z którymi młoda matka nie może jadać jakichkolwiek smażonych lub wzdymających potraw. Rzecz jasna, wskazane jest zredukować ich spożycie, ale przeważnie przez wzgląd na fakt, że mogą się one okazać szkodliwe dla kobiety. Maluch nie odczuje jeżeli jego mama pozwoli sobie na kotleta schabowego.
Priorytetem jest jednakże, żeby tłuszcze nasycone nie stanowiły znacznej części diety. W takim przypadku bowiem mogą pojawić się rzeczywiście duże problemy.
Czy spodobał Ci się ten tekst? Jeśli tak, to zobacz jeszcze szczegóły w serwisie antykoncepcja męska, ponieważ one również mogą okazać się dla Ciebie bardzo ciekawe.
Kiedy rodzice zauważają jakiekolwiek widoczne objawy i zaczynają podejrzewać, że ich pociecha jest uczulona na określony rodzaj pokarmów, wówczas powinni zdecydować się na tak zwaną dietę eliminacyjną. Polega ona głównie na odstawieniu tych artykułów, które podejrzewa się o wywołanie niepożądanej reakcji. Kiedy taki krok przyniósł rezultat, wówczas nie należy ich kolejny raz włączać do diety, przynajmniej przez jakiś czas (artykuł na temat diety kobiety karmiącej).
Dieta dla matek, które karmią swoje dzieci piersią powinna być przede wszystkim zdrowa. Trzeba stosować się do znanych zasad oraz zbilansować dietę zgodnie ze swoimi wymaganiami.