Jak sobie dać radę, jeżeli w innym kraju potrzebujemy lekarza ? Co warto wiedzieć?

Przez cały okres naszego życia mamy do czynienia z różnymi sytuacjami. Z pewnymi radzimy sobie łatwiej, z innymi trudniej. Niewykluczone jednak, że w niektórych wypadkach będziemy potrzebować pomocy.

porada

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W szczególności jest to istotne jak przebywamy poza granicami kraju i nie mamy pojęcia, gdzie się zwrócić i czy dogadamy się po angielsku.
Takie wypadki nie bywają jednakże za bardzo miłe, ale się zdarzają i powinno pamiętać jak należy się zachować. Najpierw powinniśmy mieć zakupione ubezpieczenie medyczne. bez tego mamy problem, ponieważ zapewne zapłacimy bardzo dużo pieniędzy. Zależnie od kraju te kwoty mogą być bardzo duże. Jeżeli mamy takie ubezpieczenie to wyleczymy się gratis, a nawet jak trzeba będzie ponieść jakieś wydatki, to potem ubezpieczyciel nam je odda.
Takie sytuacje mogą wydarzyć się w każdym kraju, jednakże szczęśliwie w takich miejscach, tam gdzie jest duża Polonia są specjaliści z naszego kraju. Jak chociażby jak polski ginekolog prywatna położna wrocław Dublin (Medicus) ma wiele do zaoferowania, ponieważ bardzo dużo fachowców takowego i innego rodzaju wyjechało tam za lepszej jakości, więcej płatną pracę. Wśród tej grupy jest naprawdę spora liczba przedstawicieli służby zdrowia z Polski, są fachowcy z różnych dziedzin, bardziej znanych, takich do jakich udajemy się częściej i tych rzadziej znanych, jak psychologi.
W szczególności tak jak polski psycholog Dublin (sprawdź) to obszar, w którym takiego odszukamy.

A jest naprawdę ważne, ponieważ ciężko sobie wyobrazić,by udać się do psychologa, który mówi po angielsku. W takim przypadku raczej nie uda nam się powiedzieć mu o wszystkich naszych kłopotach psychicznych.