Choroba hemoroidalna i sprawne metody leczenia

Hemoroidy to wyjątkowo dokuczliwy problem zdrowotny, a jednocześnie bardzo wstydliwy. Zazwyczaj skrępowanie jest tak duże, że nawet nie pomyślimy, aby udać się do lekarza. Jak zatem rozpoznać hemoroidy i czy można skutecznie leczyć je środkami sprzedawanymi bez recepty?
Jakie są objawy hemoroidów?
Przede wszystkim jeśli podejrzewamy, że ten intymny problem może nas dotyczyć, musimy upewnić się jakie są objawy hemoroidów, aby nie pomylić ich z inną przypadłością.

smak

Autor: iStockphoto.com
Guzki krwawnicze odbytu pełnią ważne funkcje – uszczelniają kanał odbytu, a we współpracy z mięśniami zwieracza pozwalają kontrolować oddawanie stolca oraz gazów. Kłopot pojawia się, kiedy te guzki wypełniają się krwią nad miarę i nie opróżniają się z niej odpowiednie, a równocześnie są zbyt rozciągnięte. Na skutek opisanego problemu – zalegania krwi – dochodzi do stanu zapalnego, wówczas mówimy o chorobie hemoroidalnej. Pierwszym objawem choroby jest świąd w okolicy odbytu, następniew następnej fazie ból podczas siedzenia i chodzenia. Poza tym, wypróżnianiu może towarzyszyć niewielkie krwawienie. Nigdy nie można zlekceważyć nawet wczesnych objawów choroby hemoroidalnej, gdyż powiększone guzki krwawnicze mogą czasem doprowadzić do powikłań zapalnych czy zakrzepowych, dlatego tak ważne jest, aby działać szybko, nim choroba się rozwinie (jakie są objawy hemoroidów). Nieleczone hemoroidy, które często nawracają mogą wymagać operacji.

jakie są objawy hemoroidów

Autor: Trevor Ellestad
Źródło: http://www.flickr.com
Leki na hemoroidy bez recepty
W każdej aptece, zarówno tej tradycyjnej jak i prowadzącej sprzedaż w internecie bez trudu zakupimy skuteczne leki na hemoroidy bez recepty. Dostępne są tabletki, maści i czopki o działaniu przeciwzapalnych.

Jeżeli zafascynował Cię ten tekst, to tu znajduje się notka z www, która też zawiera bardzo interesujące dane na przedstawiany tutaj temat.

Przeważnie leki na hemoroidy zawierają naturalne substancje, odpowiednio stosowane są zatem bezpieczne. Jeśli hemoroidom towarzyszą zaparcia, ulgę przyniosą leki pęczniejące i rozluźniające stolec. Trzeba pamiętać, że jeśli choroba jest zaawansowana lub leczenie zachowawcze lekami bez recepty nie przynosi satysfakcjonującej poprawy, wtedy należy sięgnąć po inne sposoby leczenia.

Obecnie dużą popularnością cieszy się skuteczna laseroterapia. Niestety za zabieg z użyciem lasera trzeba zapłacić ze swojej kieszeni. W ramach Narodowego Funduszu zdrowia proponowana jest operacja, która należy do bardziej inwazyjnych metod leczenia.