Hipoterapia czyli terapia z koniem

Czy każdy z nas powinien posiadać pasję? Prawdopodobnie nie, ale jakże monotonnie mija dzień za dniem bez owej „maszyny”, która dodaje nam energii każdego dnia. W związku z tym, to do nas, rodziców należy obserwowanie zamiłowań dziecka a następnie umożliwienie mu ich rozwój.

Aby przekonać naszą niezdecydowaną osóbkę, odwiedźmy pobliskie stadniny czy strony internetowe poświęcone tej tematyce.

konie

Autor: Noel Pennington
Źródło: http://www.flickr.com
Koń w trudnych chwilach potrafi dodać otuchy jak prawdziwy przyjaciel, samą swą obecnością. Obcowanie z nim, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka działają kojąco na naszą duszę. Pamiętajmy, że w przypadku każdej z tych propozycji, im wcześniej dzieci wkroczą w świat pasji tym większe szanse na osiągnięcie najlepszych wyników w danej dziedzinie.Warto w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi, ponieważ jeżeli naprawdę pokochają to co robią, będzie to pasja na całe życie.

Koń może być również znakomitym terapeutą, gdyż na koniu można przemierzać świat, ale też przełamywać lęki, uczyć się rozluźniania mięśni. Hipoterapia Warszawa daje możliwości które trudno jest osiągnąć w innych metodach rehabilitacyjnych. Kontakt z koniem dla dziecka chorego to niezapomniane wrażenia. Nogi konia służą mu za jego własne, niedoskonałe kończyny. Jest w stanie na chwilę poczuć się jak osoba zupełnie zdrowa.

Jeśli masz ochotę zbadać sprawę, poznaj nasz kolejny wpis, w którym czeka na Ciebie ciekawostka. Rozwiąże ona wszystkie Twoje niepewności.

Dodatkowo, jest z nim jego przyjaciel – wyniosły, odważny, co ma ogromne znaczenie dla niepełnosprawnego dziecka.

Kobieta na koniui

Autor: vendicatorre
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle odwiedzany przez nas lekarz niewiele wie o hipoterapii, choć winien znać metody poprawiające zdrowie: warszawa. Powoli jednak daje się zauważyć zmiany, bo coraz częściej zabiegi na końskim grzbiecie dostaje się w obecnych czasach „na receptę”. Lekarz rodzinny wysyła pacjenta do specjalisty rehabilitacji, a ten zaleca kontakt z koniem. Sporo rodziców chorych dzieci zgłasza się do terapeuty z własnego wyboru, i nie ma w tym działaniu nic zaskakującego ponieważ tego rodzaju terapia, jak żadna inna daje pacjentom to co najpiękniejsze – uśmiech i zdrowie.