W 1791 zamierzano pobudować tu warzelnie soli, bowiem na terenie Ciechocinka odkryto wtenczas solanki. Z roku 1828 wywodzi się pierwsza wzmianka o uzdrawiającym działaniu tutejszych zdrojów. Pierwsze ablucje miały się odbywać w wiekowej oberży folwarcznej na Bema. Znacznie przyśpieszyło to rozwój tej miejscowości. Dnia 4 lutego roku 1919 Ciechocinek uzyskał prawa miasta. Ciechocinek był ważnym kurortem w Królestwie Polskim w XIX stuleciu. Największym kłopotem Ciechocinka były powodzie w 70-tych latach XX w., w owym czasie wybudowano tutaj wodną elektrownią która pełni również rolę retencyjnego zbiornika.
Ciechocinek w dalszym ciągu jest miastem o charakterze kuracyjnym. W mieście prawie przemysł nie istnieje, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, ośrodki wczasowo-turystyczne, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli. Część kuracyjna jest bogata w zieleń skwerów, kwietników oraz kobierców kwiatowych. Podstawą rozwoju są wody lecznicze, m.in.: chlorkowo-sodowe oraz borowe, które pochodzą z rozlicznych na tym terytorium źródeł solankowych. Leczy się w tym miejscu schorzenia narządów ruchu, gośćcowe, kobiece, układu nerwowego, rematoidalne zapalenie stawów.
Przeczytaj ten interesujący artykuł i odkryj więcej tu. Na pewno nie pożałujesz. Nie czekaj ani chwili! Zrób to teraz!
Przystępne położenie przy autostradzie A1 czyni Ciechocinek bez trudu dostępnym punktem do odpoczynku weekendowego dla obywateli Łodzi, Gdańska czy Stolicy.