Z jakich powodów powinno się cały czas pilnować stanu swoich zębów, jakie są skuteczne sposoby do tego.

Żeby mieć ładne zęby przede wszystkim należy o nie odpowiednio dbać. Dlatego też istotne będzie unikanie zbyt dużej ilości słodyczy, które mogą stosunkowo szybko doprowadzić po powstawania ubytków.

Duże znaczenie ma też dokładne mycie, co najmniej dwa razy na dzień. Szczególnie istotne jest mycie wieczorem, podczas niego należy się pozbyć wszystkich resztek pokarmu, którymi w nocy mogłyby się karmić bakterie. Lecz to nie wszystko jeśli będzie chodzić o dbanie o swoje zęby. Nawet mimo dokładnego mycia pojawić się mogą jakieś niewielkie dziurki, jakich nieleczenie skutkować może nawet straceniem zęba. Z tego też powodu należy jeszcze systematycznie odwiedzać stomatologa na przeglądy, jest zalecane, aby robić to co najmniej raz na rok.

Zabawa dzieci

Autor: Mark McQuade
Źródło: Mark McQuade
dobry dentysta legnica

Autor: dan veal
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie tego typu przeglądu dobry dentysta Legnica sprawdzi szczegółowo stan zębów, i w razie znalezienia jakiś ubytków powie, jak to można wyleczyć. W przypadku, kiedy próchnica nie jest duża, to z reguły w zupełności starczy jedna wizyta i wykonanie niewielkiej plomby. Co istotne, nic przy tym nie powinno boleć, wystarczy tylko wytrzymać kilkanaście minut na fotelu. Zlekceważenie skutkować może poważniejszymi problemami. Jeżeli w zębach pojawią się większe dziury i zaczną one boleć, to w większości takich przypadków konieczne może być leczenie kanałowo mikroskopowe.

Podczas niego dentystyka kraków usuwa cały nerw z wnętrza zęba, czyści dokładnie kanały i robi wypełnienie. Jednak leczenie w taki sposób jest znacznie dłuższe, nastawić się także trzeba na dużo wyższe koszty.