Jeśli zależy nam, by przyspieszyć proces chudnięcia, powinniśmy przyjmować błonnik w proszku

Włókno pokarmowe jest normalny składnikiem codziennie jedzonych przez nas pokarmów. Znajduje się przede wszystkim w roślinach strączkowych, oraz w warzywach, owocach, w pieczywie wieloziarnistym, płatkach zbożowych lub w otrębach. Ludzki organizm co prawda nie potrafi strawić błonnika, ale jest on ważnym składnikiem, dla procesów trawienia. Dawniej jego rola była niezauważana. Twierdzono, że skoro błonnik nie jest w stanie dostarczyć nam kalorii, to jest nieprzydatny. A jednak później okazało się, że spożywanie błonnika bardzo dobrze oddziałuje na ludzkie zdrowie.

Niedostateczna ilość tego elementu w codziennej diecie może zaś wywoływać zaparcia, a w po dłuższym czasie stać się powodem poważnych schorzeń. Według ustaleń Światowej Organizacji Zdrowia, dzienna porcja błonnika powinna mieścić się w przedziale od 20 do 40 g. Amerykanie zachęcają natomiast, aby na każde 1000 kalorii spożywać 14 g tego składnika. Zarówno nadmiar, jak i niedobór błonnika w organizmie mogą być zatem szkodliwe dla naszego organizmu. Górna granica ilości spożycia stosowana jest często w czasie odchudzania. Jeśli chcemy zwiększyć ilość włókna pokarmowego w naszej diecie.

Jeżeli dbamy o to, aby jeść pokarmy bogate w błonnik oczyszczający, to bardzo dobrze. Czasami jednak to nie za jest mało więcej o oczyszczającym działaniu błonnika dowiesz się tutaj – (sprawdź na stronie).

Opublikowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź www (http://www.osteopatica.pl/osteopata-wroclaw/), a znajdziesz większą ilość podobnych danych, które także będą fascynujące.

Dobrze sięgnąć wówczas po odpowiedni suplement diety. Oczyszczający błonnik w proszku albo w kapsułkach gwarantuje bowiem regularne przyjmowanie odpowiedniej ilości włókna pokarmowego. Przyjmując Oczyszczający błonnik w czystej postaci, unikamy też zbędnych kalorii oraz oszczędzamy swój czas i pieniądze. Tego typu suplement jest bowiem dosyć

błonnik

Autor: Good Food
Źródło: Good Food

tani. Zazwyczaj przyjmuje się go wraz z normalnymi posiłkami, a wiec średnio trzy razy dziennie.

Zawarta w włóknie pokarmowym pektyna i celuloza w żołądku zwiększają swoją objętość, przez co nie odczuwamy głodu i nie mamy ochoty, aby podjadać w ciągu dnia. Pamiętajmy jednak, że jeśli zamierzamy wyleczyć się z miażdżycy, cukrzycy, kamicy nerkowej lub otyłości, to nigdy nie powinniśmy zawężać swojego działania jedynie do diety. Konieczna jest też przebudowa naszego trybu funkcjonowania. Musimy jednocześnie zadbać o wysiłek fizyczny, przebywać więcej na świeżym powietrzu, ograniczyć stres i dobrze sypiać. Wówczas zwiększenie ilości błonnika w naszej diecie nabierze prawdziwego sensu. My będziemy natomiast o wiele zdrowsi. Pozbędziemy się uczucia ciężkości i będziemy mieć więcej chęci do życia.