Każdy człowiek chce być zdrowy, gdyż przeróżne problemy ze zdrowiem zwykle zabierają nam radość życia

Różne choroby niestety nie należą do miłych kwestii. Nawet tak bagatelna rzecz jak przeziębienie czy katar skutecznie może zepsuć nam pozytywne nastawienie i ważne plany.

leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Autor: Imágenes Gratis Online
Źródło: http://www.flickr.com
A wyobraźmy sobie teraz, co się dzieje, gdy zaczynamy bardzo chorować?
Jedną z bardzo niemiłych chorób jakie mogą nas spotkać, to różnego rodzaju schorzenia związane z oczami. Jedną z częstszych jest AMD czyli zwyrodnienie plamki żółtej. Cierpią na nie zazwyczaj osoby starsze, przykładowo po 70. roku życia. Rośnie podstępnie i przez to uważana jest za bardzo podstępną chorobę. Plamka żółta znajduje się w siatkówce i to w tym miejscu skupiają się bodźce wzrokowe, gdyż plamka żółta jest niebywale czuła na promienie słoneczne. Kiedy z każdą kolejną wiosną zaczynamy widzieć coraz gorzej, należy od razu iść do okulisty, aby przebadać wzrok. Jeśli stwierdzą u nas AMD, to nie wolno się poddawać. Jest XXI wiek i leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wydaje się już być tak trudne, jak dawniej. Dzisiaj robi się to za pomocą lasera. Chory musi iść do kliniki, ale na szczęście nie musi być w niej dłużej aniżeli 24 h, a gdy zabieg zakończy się gładko, to może pojechać do siebie nawet wcześniej. Nowoczesne leczenie zwyrodnienia plamki żółtej jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut.

Laser nie jest nazbyt inwazyjny i co najistotniejsze w żaden sposób nie uszkadza siatkówki.
Pamiętajmy, by po 50. roku życia chodzić do okulisty wampirzy zabieg średnio raz do roku, gdyż może to ocalić nasz wzrok.