Szukasz zdrowej herbaty – sprawdź, która jest najlepsza i gdzie ją kupić

Amatorzy herbaty doskonale zdają sobie sprawę, że jest ona jednym z najznakomitszych napojów na świecie. Posiada zbawienny wpływ na nasze ciało, a nade wszystko jej spożywanie przynosi ogromną przyjemność. Herbata jest znana od wieków i od tego czasu kultywowany jest sposób jej przyrządzania. Czy herbata z saszetki w zwykłym kubku to profanacja?

Herbata

Autor: a_b_normal123
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, że nie. Jednak duża część ludzi, sądzi, iż herbatę trzeba zaparzać w odpowiedni sposób. Popularny jest również osąd wśród fanów herbaty,że ta w woreczkach, którą można nabyć w każdym sklepie nie bywa nawet przedsmakiem tej prawdziwej. A którą uważa się dokładnie za tę najprawdziwszą. To herbata na wagę, którą można nabyć w określonych sklepach. Herbata na wagę jest zawsze świeża a także posiada intensywny aromat. Dodatkowo pojawia się w ogromnej liczbie, różnych rodzajach, przeróżnych krajach pochodzenia. Ci, którzy nie mają pojęcia o doborze tego napoju, bez żadnych problemów usłyszą potrzebne dane od osób sprzedających – co warto zakupić, od którego rodzaju rozpocząć swoją herbacianą przygodę (nie każdy potrafi od samego początku właściwie zaparzyć, zrobić wywar).
Najbardziej znaną, najzdrowszą jak również ekskluzywną (na całym globie jest jedynie 10 producentów z certyfikatem) herbatą jest Matcha. Gdzie można ją zakupić? Błyskawicznie oraz prosto będzie odnalezienie jej w Internecie. Wystarczy usiąść wygodnie pod wieczór na fotelu z kubkiem herbaty (być może w tej danej chwili jeszcze ze szklanką tej ”zwykłej”), włączyć laptopa i wprowadzić frazę ‘matcha sklep’. Pokaże się lista sklepów internetowych, które w swej ofercie mają tę znakomitą herbatę (powyższa fraza – ‘matcha sklep’ – będzie pomocna również w poszukiwaniu akcesoriów potrzebnych do sporządzenia wywaru, chociażby takie jak przykładowo chasen służący do rozrobienia zielonego proszku matcha) – Sklep (sprawdź – sklep winiarski) Camelliasinensis – herbaty matcha.

dzbanek herbaty

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Matcha fantastycznie wpływa na ludzki organizm – jest pomocna w zrzucaniu wagi, w poprawianiu nastroju, obniżeniu stresu, reguluje ciśnienie krwi, niszczy bakterie, wypłukuje substancje toksyczne, zmniejsza ryzyko nowotworów, udarów i zawałów. Opóźnia także starzenie. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż zieloną herbatę wykorzystuje się nawet w przemyśle kosmetycznym.