Sporo osób tego nie wiea, ale oczy lubią być wpatrzone w dal, gdyż w takim momencie zażywają odpoczynku. Natomiast spędzając czas przed komputerem wciąż wpatrujemy się na stojący blisko monitor. Towarzyszące temu napięcie mięśni powoduje, iż oczy stają się nadwyrężone i zmęczone. Długotrwałe patrzenie w ekran oznacza też, że rzadziej mrugamy.
Źródło: http://www.flickr.com
A to, w połączeniu z klimatyzowanym biurem, niestety prowadzi do przesuszenie spojówek. W takim momencie możemy mieć wrażenie, jakby pod naszymi powiekami utknęły ziarnka piasku. Obraz ulega rozmyciu, oczy naprawa okularów bydgoszcz są zaczerwienione, pojawiają się łzy, pieką oraz są wrażliwe na światło. Jak w związku z tym można rozwiązać taki problem? Najlepiej ustawić monitor w odległości około 50 cm od oczu. Monitor powinien być na przeciwko naszej twarzy oraz tak, żeby jego górna część była nieco poniżej linii wzroku.
Nie powinno odbijać się w nim światło. Postawmy lampkę na stoliku tak, żeby oświetlała klawiaturę komputera oraz dokumenty. Nie zapominajmy, aby jak najczęściej mrugać. Jeśli mamy uczucie, że oczy są suche, używajmy wtedy specjalnych kropli, tzw. sztucznych łez (do kupienia w aptece bez recepty). Co 60 minut przerywajmy pracę (oferta na www). Odwracamy wtedy wzrok od ekranu i spoglądajmy za okno, poruszajmy rzęsami. Dobrze jest także zarysowywać kształt wzrokiem ósemki, naprzemiennie mocno zaciśnijmy powieki oraz szeroko je otwierajmy. Nawilżajmy także powietrze w pokoju (na przykład optymalna wilgotność to 40-60%).
Jeżeli nie będziemy o takich rzeczach pamiętać to niedługo może być tak, że będziemy mieć poważny problem. Całe szczęście i na to jest sposób. To femtolasik. Jest to bardzo zaawansowana technologicznie metoda korekcji wzroku na świecie. Zalecana jest szczególnie dla tych, którzy wymagają szybkiego odzyskania widzenia oraz mniejszego dyskomfortu po zabiegu. Dobre efekty leczenia możemy uzyskać przy okazji skomplikowanych wad wzroku, to znaczy w kwestii nadwzroczności i różnych rodzajów astygmatyzmu. Femtolasik to procedura tworzenia delikatnego rozdzielenia warstw rogówki za pomocą technologii szybkich skanów. Po użyciu lasera płatek jest niesamowicie cienki, gładki, przez to, że ma odpowiednią geometrię kantów zapobiega wzrastaniu komórek nabłonka.