W jaki sposób prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej? Co odgrywa najważniejszą rolę?

Chodzenie do dentysty to dla dużej ilości ludzi przykra konieczność. Najczęściej wiąże się to z dużym stresem. Należy jednak wiedzieć, iż można takich nieprzyjemności uniknąć. Należy jedynie odpowiednio oraz systematycznie dbać o higienę naszych zębów i dziąseł, a w takim wypadku oprócz ładnego uśmiechu oraz świeżego oddechy pożegnamy się ze stresującymi wizytami u stomatologa. Jak w związku z tym powinniśmy dbać o higiena jamy ustnej?

dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com
Dobra higiena jamy ustnej rozpoczyna się od nas samych.

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta. Oferujemy produkty dopasowane do osobistych potrzeb. Nie czekaj i dowiedz się, jak działamy.

Dużo zależy od tego jak często oraz z jaką starannością czyścimy zęby. To może wydawać się banałem, natomiast trzeba dbać o dokładne szczotkowanie zębów. Przynajmniej dwa razy dziennie przez trzy minuty, choć przydałoby się po każdym posiłku. Do tego trzeba używać nici, jaka jest koniecznością, jak chcemy mieć zdrowe przestrzenie między zębowe. To właśnie tutaj często robi się próchnica – dodatkowe informacje. Resztki pokarmu znajdujące się w tych miejscach są trudne do usunięcia bez użycia nici. Oprócz tego stykające się ze sobą zęby zarażają się wzajemnie i w taki sposób psuje się nie jeden, ale dwa zęby od razu. () Prócz tego płyn do płukania jamy ustnej sprawi, że pozbędziemy się bakterii, które mogą powodować próchnicę, choroby dziąseł czy nieświeży oddech. Duże znaczenie ma również podjadanie między posiłkami, jeżeli będziemy szczotkować zęby po każdym posiłku to jedząc w między czasie będą one dłużej narażone na negatywne działanie pokarmów znajdujących się pomiędzy zębami.

uśmiech

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Duże znaczenie ma tutaj stomatologia zachowawcza, którą niektórzy często bagatelizują. Musimy przynajmniej co sześć miesięcy chodzić do dentysty oraz skontrolować stan uzębienia. Takie wizyty nie będą dla nas stresujące, ponieważ w tym krótkim czasie między kolejną kontrolą, przy odpowiednim dbaniu o zęby nie powinniśmy mieć nowych ubytków.

Jeżeli prezentowany artykuł Cię zaciekawił, to bez wahania kliknij tu i sprawdź, co znajdziesz w najnowszym linku (https://aircom.ag/pl/kompresory-do-foteli/). On również okaże się wartościowy.

Nawet jeśli czasami opuszczaliśmy się i trochę zaniedbywaliśmy codzienne zabiegi, to raczej zrobi nam się mały ubytek, który spokojnie stomatolog zaleczy przy okazji takiej kontrolnej wizyty. Nie powinno się to wiązać z długim oraz bolesnym leczeniem. Ważne jest też przynajmniej raz w roku usunięcie kamienia nazębnego. Prócz tego, iż kiepsko się prezentuje, może też powodować choroby dziąseł doprowadzające w konsekwencji do poważnych problemów zdrowotnych, przykładowo paradontozy.