Czym powinno się popijać leki, żeby nie narobić sobie kłopotów? Czego unikać?

Tabletki, kapsułki, pastylki – któż z nas ich nie łyka? Okazuje się, że sposób, w jaki bierzemy medykamenty ma duże znaczenie. Najkorzystniejsza dla nas jest po prostu woda i to nią popijamy zażywane lekarstwa. Jak w takim razie nie należy popijać leków?

Leki

Autor: Oona Räisänen
Źródło: http://www.flickr.com
Jest pora na przyjęcie kapsułek, a pod ręką mamy wyłącznie herbatę.

Jak uważasz? Czy uda Ci się znaleźć dane na omawiany temat? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://www.medimix.pl/) i odszukaj informacje tutaj.

Zadajmy sobie trochę trudu i sięgnijmy po wodę. Ani kawa, ani herbata nie są dobre do łykania lekarstw. Kofeina ma szansę nasilać sposób działania medykamentu i charakteryzować się szeregiem działań których się nie spodziewamy.

Przygotowano bonus dla osób, które szukają podobnych danych – zobacz info (https://www.poradniapraxis.pl/psycholodzy/zespol/dorosli.html) tu. Dotyczy on analizowanego tutaj tematu.

Warto pamiętać, by leki (nie ważne czy są to leki na leki na niestrawność czy na grypę, zażywać w odpowiednim odstępie od wypitej filiżanki kawy lub herbaty i tychże napojów nie można wypijać bezpośrednio po zjedzeniu lekarstw.

Sok grejpfrutowy jest tym bardziej niebezpieczny dla osób, które zażywają lekarstwa na nadciśnienie i zapijają pigułki szczególnie tym sokiem. Skutek? Działanie lekarstwa przybiera na sile co jest związane z powikłaniami, na przykład mamy okazję czuć znaczne obniżenie ciśnienia i bóle głowy.

Na liście zakazanych płynów do popijania leków jest mleko. Medykamenty brane z mlekiem posiadają nieznaczne działanie lecznicze albo mogą nie zadziałać w ogóle! A więc mlekiem, kefirem ani jogurtem nie popijamy medykamentów, ponieważ możemy sobie zaszkodzić także gdy mamy zapalenie pęcherza moczowego

Na liście niedozwolonych płynów do zażywania lekarstw znajdują się też herbatki ziołowe, napoje typu cola i alkohol. Ten ostatni jest szczególnie niebezpieczny w połączeniu z lekarstwami na sen i na uspokojenie. Nie zapominajmy, że alkohol jest obecny w naszym organizmie jeszcze długo po wypiciu. Należy więc zachowywać czasowy odstęp, aby nie doszło do niepotrzebnej i niekiedy złej w skutkach interakcji leków z alkoholem.

To niezwykle istotne, więc musimy o tym nie zapominać, że leki to nie witaminy i suplementy, więc miksowanie ich z różnymi płynami może dać niezwykle niepożądane skutki. Nie eksperymentujmy więc tylko próbujmy unikać niepożądanych płynów. Faktem jest przecież wystarczy przestrzegać normalnych podstaw, by nie narobić sobie zbędnych problemów.Dodatkowe informacje zdobędziesz pod linkiem