Z jakiego powodu należy pilnować stanu swoich zębów, dwie metody kanałowego leczenia.

Próchnica to bardzo poważny problem wśród naszego społeczeństwa. Mimo bardzo dużej ilości past i zaawansowanych technologicznie szczoteczek nadal wielu ludzi ma duże ubytki w zębach. W znacznym stopniu wynikać to będzie nie z tego, że nie ma czym myć zębów, lecz z powodu mycia niestarannego albo niedokładnego.

dentysta podczas pracy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu istotne jest, aby co najmniej raz w roku pojawić się u stomatologa na profilaktycznej kontroli (analiza tematu dostępna jest pod…). Jeśli zostaną znalezione wtedy jakieś dziury, to będzie możliwość ich szybkiego załatania. Nie należy z tym czekać za długo, ponieważ nieduże dziurki szybko się mogą przekształcić w duże, a jeżeli ubytek dotrze do nerwa, to mogą się zacząć bardziej poważne sprawy.

O ile zwykła plomba może kosztować od kilkudziesięciu do dwustu złotych, to jeśli potrzebne będzie leczenie kanałowe, to wydatki te będą dużo wyższe. Plomba będzie więcej kosztować, ponieważ będzie znacznie większa niż przy niewielkiej dziurce, a dodatkowo trzeba będzie jeszcze wypełnić w zębie kanały. Leczenie kanałowe nie jest tanie, szczególnie jeżeli robiłoby się to pod mikroskopem, dlatego też najlepiej zwyczajnie do takich sytuacji nie dopuszczać.

Jeżeli już jednak będzie potrzeba wypełnienia kanałów, to zastanowić się trzeba, jakim sposobem ma to być robione. Tradycyjne leczenie polega na tym, że stomatolog AuriDent przy pomocy specjalnego wiertła poszerza i czyści kanały, na koniec wypełniając je odpowiednią substancją. Lecz wszystko robione będzie ręcznie i w sumie nieco na wyczucie, bo przy takim zabiegu praktycznie nic się nie da zobaczyć.

dziewczynka u dentysty

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
W efekcie często się później okazuje, że kanały nie zostały opracowane do końca, albo co gorsza któryś z nich jest przepchany. Dlatego też jeżeli będzie się chciało to mieć zrobione porządnie, to najlepszą opcją będzie leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu. Dzięki zastosowaniu mikroskopu dentysta warszawa wola może dokładnie zobaczyć, co się dzieje w kanale i jak należy go opracować- oferujemy leczenie kanałowe we Wrocławiu pod mikroskopem.

Nie możesz się doczekać nowych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – kliknij implanty radom cennik w podany link i delektuj się czytaniem.

Dzięki temu można dawać sobie radę z sytuacjami, jakie przy standardowym leczeniu wymagałyby po prostu wyrwania zęba.