Którą pastę do zębów wybrać by radować się pięknym i zdrowym uśmiechem na co dzień i wyzbyć się schorzeń zębów?

Potrzebujesz czegoś specjalnego dla swojego uzębienia? Dokucza Ci problem dentystyczny? Sprawdź co można poczynić w tym obszarze!
Pasty bez fluoru to jest idealne rozwiązanie. Większość popularnych past do zębów proponuje nam fluor jak aktywną substancję, ochraniającą nasze uzębienie przed tak groźną próchnicą.

pasta ortodontyczna

Autor: Bil Kleb
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak u niektórych osób to dokładnie fluor jest szczególnie niepowołany. Nie powinny go zatem wykorzystywać osoby chorujące na fluorozę, maluchy poniżej trzeciego roku życia a także osoby niepełnosprawne (szczególnie ze względu na ryzyko połknięcia), jak również inne osoby (m.in. szczególnie dzieci) otrzymujące fluor w całkowicie innej substancji, przykładowo w preparatach lub w cieczy. Tak się składa, że nadmierne skorzystanie fluoru zwiększa nasze ryzyko pojawienia się m.in. fluorozy lub problemów z tarczycą. By zaspokoić wymaganiom klientów fluor w pastach coraz bardziej jest zastępowany nieco innymi składnikami o nieco podobnym funkcjonowaniu przeciwpróchniczym. Przykładem mogą być m.in. te pasty dla dorosłych, gdzie zastosowany jest czynnik Mineralin – lekarsko dowiedziona alternatywa dla fluoru pod względem jego skuteczności działania. W skutku niektóre pasty skierowane dla dorosłych nie zawierają fluoru, co znacznie obniża ryzyko jego zbytniego wykorzystania u osób dorosłych oraz niweluje skutki uboczne. Podobne funkcjonowanie przeciwpróchnicze ma hydroksyapatyt czy nanohydroksypatyt. Wśród środków którym są pasty bez fluoru pasty do zębów bez fluoru można znaleźć także specjalne wybielające pasty do zębów oraz pasty dla dzieci.
Na rynku możliwe jest by kupić także szczególny środek jakim jest pasta ortodontyczna – (prześledź tutaj). Taki preparat gwarantuje nam wyjątkową zaawansowaną ochronę przed chorobami zębów a także podrażnieniami jamy ustnej. Jest bowiem przeznaczona specjalnie dla ludzi, które noszą aparat ortodontyczny. Wzmacnia nasze szkliwo zębów oraz przeciwdziała występowaniu m.in.

Zaintrygowały Cię zawarte tutaj tematy? Jeżeli tak, to dowiedz się również (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/) więcej informacji na ten temat. Kierunek pokaże Ci ten link.

białych przebarwień. Załagadza też schorzenia jamy ustnej i redukuje powstawanie płytki nazębnej.

Pasta ortodontyczna może być np. o przyjemnym miętowym posmaku a także specjalnej strukturze żelu na celu jej łatwiejszego rozprowadzania wokół aparatu. Taka pasta to preparat który potrzebny jest do każdorazowego wykorzystywania właśnie dla ludzi z aparatami ortodontycznymi.