Troszcz się o higienę rozsądnie, pomyśl o swych zębach

Ogromnie ważną kwestią jest to, w jaki sposób troszczymy się o osobistą higienę, jakich do tego używamy przykładowo szczotek elektrycznych. Czy stawiamy na tradycję , czy nowe trendy?
Czyszczenie uzębienia winno być dla nas nawykiem wpajanym od dzieciństwa.

łóżko

Autor: Parker Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie wydarza się z używaniem najlepszych past do zębów a także szczoteczek. Bodaj najmocniej zaawansowane oraz nowoczesne są szczoteczki soniczne. Powstały one na bazie szczotek elektrycznych. Soniczna szczoteczka wszakże myje zęby bardziej precyzyjnie. Nie powoduje także uszkodzenia szkliwa a także, dzięki temu, iż szczoteczka jest miękka i delikatna, nie dochodzi do recesji dziąseł, która bywa szkodliwa. Szczoteczki soniczne szczoteczka soniczna są niezwykłe, gdyż ich ruchy są jednocześnie zamiatające i pulsujące.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeżeli tak, to przejrzyj link (http://www.atomrtg.pl/), pod którym odnajdziesz potrzebne Ci informacje – sprawdź, że Cię zainteresują na długo.

Ruchy tychże szczoteczek są ponadto szybsze. Ich regularne stosowanie powoduje wybielanie zębów i niwelowanie przebarwień.

Możemy pozostać rzecz jasna przy tradycyjnym typie szczoteczki na baterie – (po przejściu na stronę). Bywa ona bardziej precyzyjna i bezpieczna w używaniu od szczoteczki manualnej. Dzięki szczoteczkom elektrycznym większość dzieci polubiło mycie uzębienia. W związku z faktem, że poruszają się one stosunkowo szybko, zaoszczędzają nasz czas. Trzeba jednak pamiętać, że nawet gdy używamy elektrycznej szczoteczki na baterie powinniśmy czyścić zęby najmniej dwie minuty, bowiem trzeba przejechać dokładnie szczoteczką po wszystkich powierzchniach wszystkich zębów. Jest to szczególnie ważne, kiedy uzmysłowimy sobie, że głowice tych szczoteczek są zazwyczaj małe, a więc mogą czyścić wyłącznie jeden ząb (zobacz cichoń) na raz. Dobierając odpowiednią szczoteczkę trzeba zwracać uwagę na jej siłę. Im więcej szczoteczka wykonuje obrotów w ciągu minuty, tym korzystniej.

Wybór odpowiedniej szczoteczki jest ważny. Zapewnia on bowiem zdrowie naszym zębom. szczoteczka posłuży nam na lata, więc warto nie oszczędzać przy wyborze a także zerkać na nowości w owej dziedzinie.