Twierdzenie mówiące o tym, że prywatna opieka medyczna jest zawsze lepsza, niż opieka zapewniana w granicach Narodowego Funduszu Zdrowia jest mylna. Przeczytaj niniejszy artykuł i sprawdź, czym się różnią i jakiego rodzaju są ich słabe oraz mocne strony.
Opieka medyczna w granicach NFZ nierzadko kojarzy się Polakom ze słabą jakością leczenia i długimi kolejkami do specjalistów. Z tego też powodu coraz chętniej korzystamy z alternatywnej oferty. Ubezpieczenia osobiste lub prywatna opieka dom seniora łódzkie zdrowotna zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ale nie w każdym przypadku gwarantuje kompleksową ochronę zdrowia. Z tego powodu warto łączyć obydwa te warianty opieki zdrowotnej. Na polskim rynku usług zdrowotnych działają 2 podstawowe typy ubezpieczenia medycznego. Pierwsze, na które składka jest pobierana obowiązkowo każdego miesiąca z naszych pensji, realizowana jest w placówkach mających kontrakt z NFZ. Drugie ubezpieczenie jest prywatne i jest pokrywane przez naszego pracodawcę (ubezpieczenie grupowe) albo nas samych (czyli ubezpieczenie indywidualne). Jest ono wykonywane w prywatnych zakładach medycznych stanowiących własność ubezpieczyciela lub jego wspólników.
Źródło: Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jak szeroki zakres opieki zdrowotnej obejmuje nasze ubezpieczenie indywidualne albo pracownicze, należałoby mieć swoją przychodnię NFZ. W przypadku poważniejszego zachorowania skierowanie do wyspecjalizowanej poradni lub na leczenie szpitalne może wystawić jedynie lekarz. To samo dotyczy tych osób, które rozpoczynają leczenie nowotworowe. Lekarz z prywatnego gabinetu nie ma prawa wydać karty diagnostycznej ani skierować na leczenie onkologiczne.
Publiczna opieka zdrowotna jest także konieczna w takiej sytuacji, gdy chcemy uzyskać skierowanie do sanatorium albo na rehabilitację. Ponadto co poniektóre świadczenia, takie jak bezpłatne szczepionki wymagane dla dzieci, otrzymamy jedynie w swojej przychodni NFZ.