Terapia z zastosowaniem pompy insulinowej

Pompa insulinowa jest alternatywnym sposobem podawania insuliny. Zastępuje ona iniekcje strzykawką jednorazową albo penem. Nosi się ją na zewnątrz ciała, dla przykładu na pasku.
Obecnie mniej więcej 250 000 osób na całym globie jest leczonych przy użyciu pomp insulinowych.

najnowsze pompy insulinowe

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Trzustka a pompa insulinowa.

Czujesz niedostateczną ilość wiadomości na czytany temat? Przejdź na nową witrynę i tam czeka na Ciebie inne kompleksowe objaśnienie (https://www.dentystakaniak.pl/o-praktyce/) tej kwestii.

U osoby, która nie cierpi na cukrzycę, trzustka regularnie uwalnia niewielkie ilości insuliny do układu w celu dopasowywania poziomu glukozy – kliknij tutaj. Liczba uwolnionej insuliny zależna jest od „wewnętrznego zegarka” danej osoby oraz od takich czynników jak działalność fizyczna, napięcie oraz choroba. Kiedy spożywa się posiłek, trzustka uwalnia ponadprogramową ilość insuliny celem obniżenia stanu glukozy w krwi. Leczenie z użyciem pompy insulinowej najakuratniej ze wszystkich dostępnych sposobów leczenia naśladuje pracę trzustki. Najnowsze pompy insulinowe to narzędzia bardzo zaawansowane.

W przeciwieństwie do leczenia pompą insulinową, terapia wielkokrotnymi wstrzyknięciami insuliny nie naśladuje tak dokładnie działań trzustki – znacznie więcej zobaczysz na www. Jedna dawka insuliny, która ma działać przez długi czas nie za każdym razem odpowiada modyfikującemu się zapotrzebowaniu organizmu w przeciągu dnia; osoby stosujące tą metodę terapii mogą nastręczać dokładnego planowania dań jak też pozostałych aspektów życia codziennego, adekwatnie do planu wstrzyknięć.

Intensywna kuracja, w której iniekcje insuliny błyskawicznie bądź krótko działającej realizowane są wielokrotnie w ciągu doby ma na pewno przewagę w stosunku do konwencjonalnego sposobu leczenia, lecz nie dostarcza ono insuliny w sposób stały oraz dokładny, jak to czynią pompa Medtronic pompy insulinowe.