Jak dobrać torby medyczne – praktyczne rady

Torby medyczne należą do przedmiotów nieodzownych w aktywności grona osób związanych z usługami medycznymi. Służą one zarówno lekarzom w szpitalu, ratownikom pogotowia czy pielęgniarzom jak i weterynarzom. Mimo to, zwykle nawet i najbardziej praktyczna torba medyczna może okazać się niewystarczająca.

torba medyczna

Autor: http://czarmed.pl
Źródło: http://czarmed.pl

Dla całego kręgu osób zajmujących się pracą w służbach ratunkowych konieczne okazują się gadżety takie jak plecaki ratownicze, podręczne apteczki, ampularia, nosze materiałowe i inne produkty. Przy wyborze torby (np: ) czy plecaka nie trzeba się sugerować tylko i wyłącznie ceną produktu. Zasadniczymi kryteriami będą:

• Funkcjonalność. Należy zweryfikować, jak torba radzi sobie w terenie. Czy ma dość dużo przegród i komór? () Jeśli potrzebujemy jakichś nietypowych schowków na oryginalne przedmioty, warto sprawdzić, czy mieszczą się one do odpowiednich komór.

• Rozmiar. Dobrze jest dobrać torbę zależnie od swoich preferencji, tak, aby później nie ubolewać, że nie wszystko się w niej mieści. Może zaistnieć także sytuacja przeciwna, w której okazuje się, że torba jest za wielka i daremnie nosimy jej ciężar podczas gdy wystarczyłoby, gdyby posiadała o wiele mniejszą pojemność.

• Jakość. Ocenimy ją już przy początkowym zetknięciu z produktem. Jeśli torbę wygodnie trzyma się w dłoni lub rozdrabniacz do drewna nosi na ramieniu, oznacza to odpowiedni krój i dokładne wyprofilowanie. Oczywiście dobrze jest od razu włożyć do torby cięższe rzeczy tak, jakbyśmy to zrobili w prawdziwym życiu.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com

• Materiały. Zwróćmy uwagę na to, z czego wyprodukowana jest torba. Krajowi wytwórcy akcesoriów medycznych używają materiałów najwyższej próby, takich jak Cordura czy trwały Nylon 400D. Dzięki temu torba będzie służyć nam długie lata pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i terenowych.

• Wytrzymałość. Ten aspekt łączy się wprost z poprzednimi dwoma. Dobra jakość, staranne wykonanie i wysokiej próby materiały to gwarancja trwałości. Jednak gdyby naszej torbie zdarzyłaby się usterka niewywołana naszym niewłaściwym użyciem, producenci proponują dwa lata gwarancji na swoje produkty.