Rehabilitacja nie jest przecież aż tak uciążliwa

Kiedy dotykają nas różne dolegliwości powiązane z poruszaniem się, wydaje się nam, że jest to niesłychana tragedia. To jednak nieprawda. W wielu wypadkach pomaga zwykła codzienna rehabilitacja, nawet łatwymi, domowymi sposobami.

kule ortopedyczne

Autor: SXC.hu
Źródło: SXC.hu
Wypadek lub kontuzja nie są łatwe. zwłaszcza, gdy mamy chorą nogę oraz trudno nam się ruszać. Dobre kule ortopedyczne powiększą naszą mobilność. Istotne jest, by były one solidne. Należy rzecz jasna uczyć się właściwego chodzenia, aby skutecznie odciążyć chorą nogę. Uchwyt powinien być miękki, by było nam wygodnie, kiedy opieramy się na kuli. Kule powinny mieć również obejmę na przedramię, co ułatwi poruszanie się z kulą. Sprawdźmy również, czy kule będą lekkie. Dopasujmy kule do wzrostu,. Dobrze byłoby, aby kule miały antypoślizgowe nasadki, jakie zapobiegają ślizganiu się na rozmaitych powierzchniach.
guma do ćwiczeń

Autor: Fit4Fun
Rzecz jasna każda] kontuzja wymaga rehabilitacji. Uczęszczamy czasem na kosztowne zabiegi.

Pragniemy zachęcić Cię do obejrzenia naszego rzetelnego artykułu. Naciśnij link tu… i przeloguj się do kolejnej strony.

Dobrze jest postawić także na nieskomplikowane ćwiczenia w domowym zaciszu. Guma do ćwiczeń doskonale nada się do wszelakich wad postawy, bólów zwyrodnieniowych. Spełnia swe lecznicze zadania również po długotrwałym unieruchomieniu stawów, przykładowo, kiedy nasza kończyna leżała w gipsie. Możemy wybrać poziom oporu tej gumy, w zależności od siły ćwiczącego. Z gumą z sukcesami będziemy ćwiczyć w domu nawet podczas oglądania telewizji. Dzięki niej błyskawicznie odzyskamy dawną sprawność. Można wybrać zestaw różnych gum, który zawiera gumy rozmaitej długości o różnym stopniach zaawansowania.

Dobrze jest wybierać łatwe lecz skuteczne pomoce do rehabilitacji. Bez kuli nierzadko nie możemy się obejść, a guma sprawi, że szybko wrócimy do poprzedniej sprawności. Wystarczy tylko regularnie ćwiczyć.