W życiu niejednego z nas może zdarzyć się tak trudne przeżycie, że niezbędna będzie pomoc dobrego specjalisty

Jeżeli jakaś trudna sytuacja nie pozwala nam żyć i zbyt bardzo obciąża nas emocjonalnie, to nie powinniśmy zostać z tym osamotnieni. Nie powinniśmy się obawiać.

endokrynolog

Autor: Julia P
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba szukać pomocy psychologa.
Jeśli dokucza nam kręgosłup, to zapisujemy się do chirurga. Gdy dokucza nam serce, to zapisujemy się na wizytę do kardiologa. Tego nikt się nie boi i z tego się nikt nie wyśmiewa. Więc dlaczego wstydzimy się iść do psychologa. Są tacy, którzy robią coś jeszcze gorszego – wyśmiewają się z przyjaciół, którzy poszli na wizytę. A przecież zdarzają się czasami sytuacje, z którymi ciężko sobie poradzić samemu. Może być to na przykład strata bliskiej osoby. Możemy wówczas popaść w przygnębienie albo nawet depresję. Należy wówczas dać sobie pomóc. Nie powinniśmy przecież dźwigać tego ciężaru do końca życia. W każdym sporym mieście znajduje się niejedna poradnia psychologiczna, gdzie zajmą się nami profesjonaliści. Mamy możliwość umówić się na wizytę do specjalisty. Najważniejsze jest to, by się nie obawiać. Trzeba się otworzyć i mówić szczerze. Wszakże przyszliśmy tam szukać pomocy. Nawet jeżeli zechcemy płakać, to nie powinniśmy się tego wstydzić. Łzy zwykle bywają pomocne, gdyż dają możliwość się oczyścić. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pojedyncza wizyta nie wystarczy. Proces wychodzenia z depresji (zobacz – klinika leczenia depresji rehab-terapia) albo traumy jest rozciągnięty w czasie.

Powinniśmy więc uzbroić się w cierpliwość i regularnie przychodzić na spotkania z psychologiem. Po jakimś czasie nasz stan będzie się poprawiać. Powrócimy do formy.